در پی دستور العمل اعلامی اوپک پلاس، تصمیم گیری درباره قیمت نفت در سیاست فدرال رزرو آغاز شد

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

WTI نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا پس از افزایش بیش از 1.3 درصدی، در روز سه شنبه به بالای 79 دلار در هر بشکه رسید. اما این احتمال وجود دارد که بانک مرکزی ایالات متحده مانع از افزایش قیمت نفت شود. دراین بین انتظاربالا رفتن قیمت نفت همچنان وجود دارد تا اینکه بانک مرکزی ایالات متحده افزایش دیگری را در نشست روز چهارشنبه انجام دهد، اما احتمالاً نیمی از حرکت 50 امتیازی در ماه دسامبر مورد قبول قرار گیرد چرا که تورم به خودی خود نمایانگر کاهش عرضه است.

پیش بینی نمایندگان در نشست روز چهارشنبه بر این موضوع تاکید دارد که تولید قبل از محدود کردن جریان انرژی روسیه که طی چند روز آینده آغاز می شود، ثابت می ماند.

همچنان پس از پایان یافتن به سیاست سختگیرانه کووید 19 در چین، تقاضا در بزرگترین وارد کننده نفت خام جهان مجددا افزایش می یابد و همچنین نفت خام سومین افت ماهانه خود در ماه ژانویه را تجربه کرده است.

بالاخره قیمت نفت جایگه خود را پیدا می کند اما این احتمال هم وجود دارد که هر گونه اقدام جنگ ‌طلبانه از سوی فدرال رزرو فشار نزولی را بازگرداند و قیمت نفت کاهش یابد.

در همین حال، به گزارش موسسه نفت آمریکا که از سوی صنعت مالی تامین می شود، به دلیل افزایش ذخایر بنزین و گازوئیل، نفت خام تجاری ایالات متحده در هفته گذشته بیش از 6.3 میلیون بشکه افزایش داشته است. ارقام رسمی در روز چهارشنبه منتشر خواهد شد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست