در حالی که داده های تورم آمریکا نشانه هایی از سرد شدن داده، قیمت طلا بالاتر می رود

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

در حالی که داده های تورم آمریکا نشانه هایی از سرد شدن را نشان می دهد، قیمت طلا بالاتر می رود

قیمت طلا در روز جمعه در آستانه تعطیلات آخر هفته طولانی افزایش یافت زیرا آخرین داده های تورم در ایالات متحده نشانه هایی از سرد شدن را نشان می دهد، اما برای رفع نگرانی ها از افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو کافی نیست.

طلای نقطه ای تا ساعت 11:50 صبح به وقت اروپا با 0.6 درصد افزایش به 1802.33 دلار در هر اونس رسید که نشان دهنده افزایش هفتگی تقریباً همان درصد است. این فلز گرانبها پس از ارسال پیام ‌های جنگ ‌طلبانه ‌تر از سوی فدرال رزرو، بدترین هفته خود را در یک ماه اخیر پشت سر می ‌گذارد. هر اونس طلای آمریکا با 0.8 درصد افزایش به 1810.30 دلار رسید.

داده ‌های جدید تورم نشان داد که هزینه ‌های مصرف ‌کننده آمریکا که بیش از دو سوم فعالیت اقتصادی این کشور را تشکیل می ‌دهد، پس از افزایش 0.4 درصدی در ماه اکتبر، 0.1 درصد در نوامبر افزایش یافت، در حالی که تورم بیشتر کاهش یافت.

به گفته خبر گزاری رویترز جیم ویکوف، تحلیلگر ارشد، با نزدیک شدن به تورم مطابق با انتظارات، قیمت طلا به دلیل خرید های سفته بازانه جدید پیش از سال جدید با شرط بندی مبنی بر اینکه سرمایه های بزرگتر ممکن است به سمت بلند مدت طلا در ابتدای سال حرکت کنند، بالاتر بود.

پس از اینکه آخرین داده‌ های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده نشان داد که اقتصاد این کشور سریع‌ تر از آنچه قبلاً تخمین زده شده بود، رشد کرد و به طور بالقوه فدرال رزرو را در مسیری تیزتر برای مبارزه با تورم قرار داد، طلا روز پنج ‌شنبه بیش از یک درصد کاهش یافت.

قیمت طلا در مسیر دومین کاهش سالانه متوالی قرار دارد و نزدیک به 2 درصد کاهش یافته و قیمت‌ ها از اوج قیمت ‌های مارس بیش از 250 دلار کاهش یافته است زیرا بانک ‌های مرکزی نرخ ‌های بهره را برای مهار تورم افزایش داده ‌اند.

با این حال، “شما تصویر تقاضای بهتری برای فلزات در سال 2023 خواهید دید. تورم همچنان می تواند مشکل ساز باشد، اما بانک های مرکزی در اواسط سال شروع به تخلیه گاز خواهند کرد.

بازارها همچنین از افزایش موارد کووید-19 در چین که بیشترین مصرف کننده طلا را به خود اختصاص داده است، نظارت داشتند که می تواند بر تقاضای فیزیکی تأثیر بگذارد.

نویسنده: مریم اسلامی

منبع: .mining

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست