در حالی قیمت طلا ثابت ماند قیمت مس کاهش یافت

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

در حالی قیمت طلا ثابت ماند قیمت مس کاهش یافت

قیمت طلا در معاملات اولیه روز پنجشنبه 11 می ثابت ماند، در حالی که قیمت مس کاهش شدیدی داشت زیرا داده ها نشان می داد که تورم ایالات متحده در ماه آوریل اندکی کاهش یافته است اما نسبتا ثابت مانده است و به چشم انداز بالقوه تند روانه فدرال رزرو اشاره می کند. تورم شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده تا ماه آوریل با سرعت سالانه کمی کمتر از حد انتظار رشد کرد، اما بسیار بالاتر از محدوده هدف سالانه فدرال رزرو باقی ماند. تورم نیز همانطور که انتظار می رفت به صورت ماهانه افزایش یافت که نشان می دهد فشار قیمت ها همچنان در کشور بالا باقی مانده است.
طلا واکنش آرامی به داده‌ ها نشان داد، زیرا سرمایه ‌گذاران شرط می ‌بندند که نرخ‌ های بهره آمریکا برای مدت طولانی ‌تری بالاتر بماند. اما دور نمای رکود اقتصادی در این کشور، فلز زرد را بالای 2000 دلار نگه داشت، در میان تقاضای پایدار برای پناهگاه امن.
بازارها همچنین با احتمال تقریباً 100 درصدی قیمت گذاری می کنند که فدرال رزرو با افزایش نرخ بهره تمام شده است، در حالی که قیمت های آتی صندوق فدرال رزرو به توقف در ماه ژوئن اشاره می کند. اما داده های ثابت تورم نشان داد که معامله گران انتظارات خود را برای هر گونه کاهش نرخ در سال جاری کاهش دادند.
هر اونس طلا با 0.1 درصد افزایش به 2032.11 دلار رسید، در حالی که معاملات آتی طلا با 0.1 درصد افزایش به 2038.40 دلار در هر اونس رسید.
در حالی که دور نمای بالاتر ماندن نرخ‌ های آمریکا برای مدت طولانی ‌تر، نشانه بدی برای طلا و سایر دارایی ‌های بدون بازده است، فلز زرد همچنان از افزایش تقاضای پناهگاه مطمئن سود می ‌برد، زیرا نرخ‌ های بالا و تورم نسبتاً بالا نشان‌ دهنده بدتر شدن شرایط اقتصادی در سال جاری است. سایر فلزات گرانبها نیز در روز پنجشنبه تا حد زیادی ثابت بودند و معاملات آتی پلاتین و نقره در هر دو جهت کمتر از 0.1 درصد حرکت کردند.
دلار پس از انتشار آمار تورم و همچنین بازدهی خزانه داری ایالات متحده به شدت کاهش یافت. اما دور نمای کاهش رشد اقتصادی به شدت بر قیمت مس تأثیر گذاشت، که پس از شاخص CPI در روز چهارشنبه، 1.7 درصد کاهش یافت و تا حدودی ثابت ماند.
معاملات آتی مس با 0.1 درصد افزایش به 3.8518 دلار در هر پوند رسید و کمی بالاتر از ضعیف ترین سطح خود در چهار ماه گذشته معامله شد.
نشانه‌ های رشد اقتصادی عقب افتاده در چین نیز در این هفته فلز قرمز را تحت تأثیر قرار داد، زیرا داده‌ های تجاری نشان داد که واردات چین تا ماه آوریل بیش از حد انتظار کاهش یافته است. تقاضای کالا در بزرگترین وارد کننده مس جهان علیرغم لغو اقدامات ضد کووید، ضعیف باقی ماند، زیرا بخش تولیدی وسیع این کشور با کاهش تقاضا دست و پنجه نرم می کرد.
اکنون تمرکز بر داده‌ های تورم چین است که قرار است در اواخر روز پنج ‌شنبه منتشر شود تا نشانه‌ های بیشتری در مورد دومین اقتصاد بزرگ جهان ارائه شود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست