در بازار امروز بورس کالا با استقبال ۲/۵ برابری تیرآهن مواجه شدیم

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

در بازار امروز بورس کالا با استقبال ۲/۵ برابری تیرآهن مواجه شدیم

در پایان معاملات امروز بورس کالا ۴۱/۹ درصد محصولات فولادی عرضه شده، حذف و مقدار ۸۹ هزار و ۸۸۲ تن از این محصولات عرضه و با تقاضای ۹۷ هزار و ۸۴۶ تنی مواجه شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رامکو، طبق اطلاعیه عرضه بورس کالای ایران، امروز ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۲ قرار بود ۱۵۴ هزار و ۸۶۸ تن محصول فولادی شامل تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی، ورق گالوانیزه G، ورق گرم و قلع اندود در تالار صنعتی عرضه شود که در پایان معاملات ۴۱/۹ درصد از این مقدار حذف شده و مقدار ۸۹ هزار و ۸۸۲ تن از این محصولات عرضه و با تقاضای ۹۷ هزار و ۸۴۶ تنی مواجه شد.این روزها استقبال از محصولات بورس کالا نسبت به عرضه پایین است و تقاضا برای محصولات با وجود کاهش قیمت چندان بالا نیست، شاید یک دلیل این موضوع انتظار اهالی بازار برای کف‌سازی قیمت محصولات و سپس اقدام به خرید است.
شایان ذکر است در عرضه‌های امروز درصد پیش پرداخت سفارش خرید طبق ابلاغیه بورس کالا در تاریخ ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ برای تیرآهن و میلگرد ۳۰ درصد مبلغ و مابقی اقلام ۱۰ درصد بود.
استقبال بیش از دوبرابری و به مقدار ۱۶ هزار ۳۶۰ تنی از محصول تیرآهن در بازار امروز باعث شد تمام ۶ هزار و ۳۰۰ تن عرضه شده آن با همان مبلغ نرخ پایه ۲۰۳ هزار و ۴۷۳ ریال به ازای هر کیلوگرم معامله شود.

علرغم تیرآهن تقاضا برای میلگرد پایین‌تر از عرضه بوده و عرضه این محصول با کاهش ۳۲/۱ درصدی به مقدار ۶۹ هزار ۱۶۴ تن و با تقاضای ۶۵ هزار ۳۷۷ تن مواجه شده و با افزایش ۰/۵ درصدی نسبت به نرخ پایه به مبلغ ۱۹۸ هزار و ۱۰۵ ریال به فروش رفت.
در مورد ناودانی و نبشی نیز در بازار امروز چندان گرم نبود به طوری که نبشی با ۷۲/۸ درصد کاهش در عرضه مواجه شده و محصولات ناودانی به علت عدم پذیرش قیمت از سمت خریداران از تابلوی معاملات بورس کالا حذف شد.

در بین ورق‌های عرضه شده نیز تقاضای بالایی وجود نداشت و ورق گالوانیزه G با ۰/۹ درصد افزایش و ورق گرم با ۵/۸ درصد کاهش نسبت به نرخ پایه معامله شده اما ورق قلع اندود برمبنای نرخ پایه خرید و فروش شدند. تصویر زیر جزئیات نتایج معاملات این محصولات را نشان می‌دهد.

ضیایی

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست