حذف نوسانات ارز برای محصولات منبع پایه

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

برای محصولات منبع پایه نوسانات ارز حذف شد

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ساز و کار (امید قالیباف) خبراز خذف نوسانات ارز به منظور تنظیم بازار محصولات پایه داد و قیمت این محصولات را اعلام کرد. به منظور افزایش بی مورد قیمت محصولات نهایی این طرح انجام شده است.

وی افزود: در سازوکار جدید مقرر شد “صد در صد” عرضه این محصولات ( نظیر مواد پتروشیمی، شمش، ورق، میلگرد، سیمان و …) ابتدا در تالار داخلی بورس کالا عرضه شود و فقط در صورتی که مازاد بر مصرف صنایع داخلی ایجاد شد، این مازاد در تالار صادراتی بورس برای تولیدکننده محصول قابلیت صادرات داشته باشد.

قالیباف افزود: در توافقی که با گمرک صورت گرفت همزمان با درج مازاد محصول و شرکت تولیدکننده در تالار صادراتی بورس این اطلاعات بصورت برخط برای سامانه گمرک نیز ارسال می شود و گمرک صرفا طبق داده های دریافتی از تالار صادراتی بورس کالا می تواند مجوز صادرات بدهد.

همچنین ایشان تاکید کردند:شرکت تولیدکننده محصول که امتیاز صادراتی پیدا کند، می تواند این امتیاز را به شرکت دیگری نیز واگذار کند.

ایشان در خصوص حذف تقاضا های غیر تولیدی گفتند: تمامی شرکتهایی که محصولات خود را در بورس کالا عرضه می کنند موظف به رعایت ضوابط اعلامی هستند.

قالیباف افزود: با اجرای دقیق این سازوکار جدید از کشف قیمت مواد اولیه تولید در بورس دلارزدایی خواهد شد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست