تیرآهن لانه زنبوری چیست

folder_openتیرآهن
commentبدون دیدگاه
تیرآهن لانه زنبوری

 

از انواع تیرآهن ها می توان به تیرآهن لانه زنبوری یا تیرآهن CPE (Castellated Beam) اشاره کرد. همانطور که از نامش پیداست این تیرآهن در طول خود دارای حفره یا فضاهای توخالی شبیه به لانه ی زنبور است. علت نامگذاری اش، شباهت به لانه زنبور است. این تیرآهن ها پس از برده شدن به این شکل جوش داده می شود. هدف اصلی از انجام این فرآیند افزایش تحمل تیر در مقابل لنگر خمشی بزرگ در مقایسه با تیر نورد شده اولیه است. بر اساس این فرآیند ارتفاع تیرافزایش یافته و در نتیجه با کمترین میزان تغییرات بتواند بیش ترین میزان کمان خمشی را تحمل کند. قیمت تیرآهن چه از نوع لانه زنبوری، چه از نوع ساده و یا هاش متأثر از پارامتر هایی چون سایز، ضخامت، طول، کارخانه تولید کننده، عوامل اقتصادی و سایر عوامل متغیرمی باشد. در وبسایت رامکو قیمت روز تیرآهن لانه زنبوری به صورت لحظه ای اعلام می گردد. همچنین کارشناسان این مجموعه به صورت تمام وقت آماده ی پاسخگویی به سوالات شما و استعلام قیمت هستند. جهت ارتباط با کارشناسان و مشاوره و ثبت خرید تیرآهن لانه زنبوری می توانید ازطریق شماره زیر تماس حاصل نمایید.

شماره تماس: 71400040-021

همواره برای کاربران سوالاتی در ارتباط با محصولات فولادی پیش می آید. سولاتی از قبیل این که تیرآهن لانه زنبوری چیست و چه کاربردی دارد؟ حداکثر طول تیرآهن لانه زنبوری چقدر است؟ چگونه می توان ازقیمت تیرآهن لانه زنبوری به صورت روزانه و لحظه ای اطلاع یافت؟ در ادامه به صورت خلاصه به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

آنچه در این بخش خواهیم خواند:

_ تیرآهن لانه زنبوری چیست؟

_ مزایای انتخاب تیرآهن لانه زنبوری چیست؟

_ کاربرد تیرآهن لانه زنبوری چیست

_ قیمت تیرآهن لانه زنبوری

تیرآهن لانه زنبوری چیست؟

تیرآهن لانه زنبوری یکی از مقاطع پرکاربرد فولادی است که بیشترین کاربرد را در صنعت ساختمان سازی دارد. این تیرآهن طی فرآیندی به شکل لانه زنبوری تبدیل می گردد. در واقع عملیات برش و این تغییرشکل با هدف افزایش میزان تحمل نیروی خمشی انجام می شود. جالب است بدانید که ساخت تیرآهن لانه زنبوری برای اولین بار در شرکت آهن شیکاگوی توسط آقای هوتون پیشنهاد شد و در سال 1940 تولید شد. این محصول فولادی سال هاست که در اروپا و آمریکا در ساخت سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای انتخاب تیرآهن لانه زنبوری چیست؟

_ افزایش دوام

_ تطبیق پذیری

_ وزن و هزینه کم

افزایش دوام

به واسطه ی ویژگی فیزیکی مواد اولیه، بدون ایجاد هیچ گونه تغییری در وزن ماده، سختی تیر افزایش می یابد. مقاومت در برابر لرزش در سطح وعمق نیز بیش تر می شود.

تطبیق پذیری

با توجه به تطبیق پذیری خوب و ایجاد در اشکال مختلف، کاربرد مختلفی در صنعت ساخمان سازی مانند ساخت پارکینگ های چند طبقه، خرپاها وحتی پل های لوله ای دارد.

وزن وهزینه کم

درتیرآهن لانه زنبوری برای افزایش مقاومت، به تغییر شیمیایی ساختار داخلی نیازی نیست. جهت تغییر در خواص دانه ای به روش های عملیاتی گران و زمان بر نیز نیازی نبوده که درنتیجه آن هزینه های نهایی این محصول را کاهش می دهد.

کاربرد تیرآهن لانه زنبوری

بیش ترین کاربرد تیرآهن های لانه زنبوری در ساختان سازی می باشد متناسب با کاربرد این محصول سایز مورد نظر خریداری شود.

قیمت تیرآهن لانه زنبوری

قیمت تیرآهن لانه زنبوری مانند سایر محصولات فولادی به صورت روزانه اعلام می گردد. زیرا عواملی مانند میزان عرضه و تقاضا، قیمت ارز و سایر عوامل اقتصادی بر میزان قیمت روزانه این محصول نقش دارند. قیمت روزانه تیر آهن لانه زنبوری به روزانه در وبسایت رامکو استعلام می گردد. اگر قصد خرید این محصول را دارید می توانید با کارشناسان فروش رامکو تماس گرفته و سفارش خود را از طریق تلفنی ثبت نمایید.همچنین شما می توانید به صورت آنلاین این محصول را خریداری نمایید.

علاوه براین قیمت کلیه محصولات فولادی در کانال تلگرام رامکو به صورت روزانه و لحظه ای اعلام می شود.

شماره تماس : 71400040-021

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست