تلاش روسیه برای نگه داری بازار نفت خود در هند

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

روسیه در تلاش است بازار نفت خود را در هند حفظ کند.

روسیه به تنها تامین کننده نفت هند در یک سال اخیر  تبدیل شده و با شروع تحریم های غرب علیه روسیه ضربه محکم و بزرگی به روسیه خورد.

از زمان تحریم واردات نفت دریایی روسیه توسط اتحادیه اروپا و گروه 7، مادامی قرار باشد با استفاده از تانکرها و بیمه گران غربی به کشورهای ثالث حمل شود، بیشتر صادرات نفت خام خود را به چین و هند تغییر مسیر می دهد.

بازگشایی چین قرار است منجر به جهش تقاضای نفت در برترین واردکننده نفت خام جهان شود، جایی که روسیه همواره با اوپک پلاس متحد خود عربستان سعودی رقابت کرده است. اما مسکو بازار هند را نیز ترک نمی کند، جایی که یک سال پیش از یک تامین کننده ناچیز به تنها بزرگترین تامین کننده نفت در حال حاضر تبدیل شده است.

با وجود رشد مورد انتظار در تقاضای چین، روسیه همچنان حجم رو به رشد خام را به هند کشتی می گیرد و هر ماه رکوردهای جدیدی را ثبت می کند.

هند در ماه ژانویه رکورد ۱٫۴ میلیون بشکه در روز (bpd) خام را از روسیه وارد کرد که نسبت به ماه دسامبر ۹٫۲٪ افزایش داشت، به ازای هر داده از منابع تجاری گزارش شده توسط رویترز. روسیه همچنان برترین تامین کننده سومین واردکننده بزرگ جهان و پس از آن عراق و عربستان سعودی باقی ماند و واردات روسیه ۲۷٪ از کل ۵ میلیون بی پی پی در واردات نفت خام هند را به خود جای داد.

در ماه فوریه، واردات هند از روسیه همچنان رو به افزایش بود. حجم آن به میزان تخمین ۱٫۸۵ میلیون bpd، نزدیک به حداکثر بالقوه ۲ میلیون bpd، بر اساس داده های کپلر که بلومبرگ به آن استناد کرده است.

ویکتور کاتونا، تحلیلگر خام اصلی کپلر به بلومبرگ گفت روسیه قصد دارد بازار هند را نگه دارد زیرا سودآورتر است، کنترل بیشتری به فروشندگان می دهد و زمان حمل و نقل از بنادر غربی روسیه کوتاه تر از چین است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست