تلاش جهت مهار پیامدهای SVB توسط وزیر دارایی بریتانیا و بانک انگلستان

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

وزیر دارایی بریتانیا و بانک انگلستان برای مهار پیامدهای SVB تلاش می کنند.

بر اساس گزارش رویترزوزارت دارایی بریتانیا و بانک مرکزی انگلیس در تلاش هستند تا اختلالات ناشی از فروپاشی بانک سیلیکون در بریتانیا را که توسط رگولاتورهای ایالات متحده توقیف شده است، به حداقل برسانند.

این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد که قرار بود روز شنبه برای بحث در مورد مسائلی که شرکت های فناوری انگلیسی متاثر از فروپاشی با آن مواجه هستند، گفتگو شود. بانک انگلستان روز جمعه اعلام کرد که به دنبال حکم دادگاه برای قرار دادن SVB UK در یک روند ورشکستگی است.

در بیانیه آمده است: «دولت می‌داند که شرکت‌های بخش فناوری اغلب هنگام رشد، جریان نقدی مثبتی ندارند و برای پوشش هزینه‌های روزانه خود به پول نقد در سپرده‌ها متکی هستند.»

رویترز نشان می‌دهد که بیش از 250 مدیر اجرایی شرکت فناوری بریتانیا نامه‌ای خطاب به جرمی هانت، وزیر دارایی بریتانیا، امضا کردند و خواستار مداخله دولت شدند.

در این نامه آمده است: «اخبار اخیر در مورد ورشکستگی SVB نشان دهنده یک تهدید وجودی برای بخش فناوری بریتانیا است. “این آخر هفته اکثر ما به عنوان بنیانگذاران فناوری در حال بررسی اعداد و ارقام هستیم تا ببینیم آیا به طور بالقوه از نظر فنی ورشکسته هستیم.”

همچنین در این نامه اشاره شده است که : «بیشتر کسب‌ وکارها در اقتصاد کنونی با حاشیه‌های بسیار خوبی کار می‌ کنند و سرایت ناشی از ورشکستگی‌های اولیه بسیار گسترده است و بر اقتصاد بسیار فراتر از بخش فناوری تأثیر می‌گذارد».

اسکای نیوز اوایل روز شنبه گزارش داده بود که یک بانک تسویه حساب انگلیسی، بانک لندن، در حال بررسی پیشنهادی برای نجات شاخه بریتانیایی SVB است.

بر اساس روند ورشکستگی بانک‌ها در بریتانیا، برخی از سپرده‌گذاران واجد شرایط دریافت 85000 پوند (102000 دلار) غرامت برای پول نقد نگهداری شده نزد وام‌دهندگان یا 170،000 پوند برای حساب‌های مشترک هستند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست