تلاش برای تحقق ظرفیت اسمی در صبا فولاد خلیج فارس

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

تلاش برای تحقق ظرفیت اسمی در صبا فولاد خلیج فارس

معاون بهره‌ برداری شرکت صبا فولاد خلیج فارس ضمن تشریح روند تعمیرات اساسی در این کارخانه‌ی عظیم فولادی، بیان داشت: امیدواریم بعد از پنج سال از شروع بهره‌ برداری، با این عملیات امسال، سال تحقق ظرفیت اسمی کارخانه باشد.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، احسان رسولی معاون بهره‌برداری شرکت صبا فولاد خلیج فارس در گفت‌وگوی اختصاصی با آهن‌نیوز ضمن ابراز رضایت از روند پیشرفت تعمیرات اساسی این کارخانه‌ی بزرگ فولادی بیان داشت: عملیات شات‌دان سالیانه‌ی شرکت صبا فولاد از پنجم دی ماه آغاز شده است.

وی در تشریح میزان حجم عملیات این تعمیرات اساسی بیان کرد: در تاریخ سوم دی‌ماه تجهیزات را خاموش کردیم و پس از دو روز که دمای کوره‌ها و تجهیزات کاهش پیدا کرد، عملیات وارد فاز اجرایی شد و 104 هزار نفر-ساعت فعالیت طی 20 روز برای این عملیات تعریف شده است.

رسولی از پایان تقریبی عملیات تعمیرات سالیانه تا روز 25 دی‌ماه خبرداد و افزود: تا به امروز امور بر اساس برنامه‌ریزی پیش رفته و پایان این تعمیرات به معنای شروعی دوباره در شرکت صبا فولاد خلیج فارس است و امیدواریم این عملیات ما را به سمت تولید با حداکثر ظرفیت و سودآوری پایدار رهنمون که وی در ادامه بیان داشت: امیدواریم بعد از پنج سال از شروع بهره‌برداری، با این عملیات امسال سال تحقق ظرفیت اسمی کارخانه باشد.

معاون بهره‌برداری شرکت صبا فولاد خلیج فارس در تشریح جزئیات عملیات تعمیرات سالیانه اظهار داشت: در این عملیات چهار پیمانکار با بیش از 100 نفر پرسنل در چهار ناحیه از کارخانه شامل بخش «کوره و کمپرسور و WPT»، «ریفورمر و ریکوپراتور»، «سیستم های نوار نقاله و غبارگیر» و «نسوز» فعالیت خواهند کرد و بیش از 60 میلیارد تومان فعالیت تعمیراتی صورت خواهد گرفت و این رقم غیر از هزینه‌ی تأمین قطعات یدکی است.

وی این عملیات را عملیاتی 24 ساعته خواند و در پایان گفت: از زمان بهره‌برداری این نخستین شات دان سرد در صبا فولاد خلیج فارس است و بسیاری از قطعات حساس تعمیر و تعویض خواهند شد.

گردآورنده: سولماز ضیائی کیان

منبع: آهن نیوز

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست