تصویب شرایط تخفیف های مالیاتی مودیان خود اظهار توسط مجلس شورای اسلامی

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

مجلس شورای اسلامی شرایط تخفیف های مالیاتی مودیان خود اظهار را تصویب کرد.

در بررسی بخش در آمدی لایحه بودجه سال 1402 کل کشورنمایندگان مجلس شورای اسلامی،با بند (ل) تبصره (۶) ماده واحده این لایحه با ۱۶۹ رأی موافق، ۳۰ رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده رای مثبت صادر کردند.

دربند (ل) تبصره ۶ ماده واحده این لایحه در مورد بخش در آمدی در سال ۱۴۰۲، در تبصره (۷) ماده (۱۰۵) و تبصره ماده (۱۳۱) قانون مالیات‌های مستقیم عبارت “بیست درصد (۲۰%) ” جایگزین عبارت “ده درصد (۱۰%) ” می‌شود.

در تبصره (۷) ماده (۱۰۵) قانون مالیات مستقیم آمده در برابر افزایش 10 درصدی درآمد مشمول مالیات ابرازی نسبت به درآمد ابرازی مشمول مالیات عملکرد سال قبل یک درصد و نهایت تا ۵ درصد از نرخ ماده ۱۰۵ کاسته می‌شود.

همچنین به استناد تبصره قانون مالیات های مستقیم ماده 131  به ازای هر ۱۰ درصد افزایش درآمد ابرازی مشمول مالیات اشخاص موضوع این ماده نسبت به درآمد ابرازی مشمول مالیات سال گذشته آن‌ها یک واحد درصد و حداکثر تا ۵ واحد درصد از نرخ‌های مذکور کاسته می‌شود.

بند (ل) تبصره (۶) ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ پیش از این در صحن علنی مورد بررسی قرار گرفته بود که با نظر نمایندگان برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شد و امروز پس از بحث و گفتگو بر روی آن اصلاح صورت گرفته به شرح بالا تصویب شد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست