ترافیک تانکر های نفتی در ترکیه امروز کاهش می یابد!

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

ترافیک تانکر های نفتی در ترکیه امروز کاهش می یابد

به گزارش خبرگزاری رویترز، مقامات دریانوردی ترکیه روز یکشنبه اعلام کردند که احتمال عبور تانکر های نفتی در تنگه های ترکیه در روزهای آینده کاهش می یابد زیرا انتظار می رود چهار نفتکش روز دوشنبه از تنگه به سفر در استانبول عبور کنند و پنج نفتکش دیگر از طریق تنگه داردانل از آب های ترکیه خارج شوند.

از اول ماه دسامبر، مقامات ترکیه درخواست کرده‌ بودند که تمامی نفتکش ‌هایی که از تنگه داردانل، بسفر و از آب ‌های سرزمینی ترکیه عبور می‌کنند، دارای اوراق اثبات بیمه باشند. مقررات جدید ترکیه دوجین تانکر را که در انتظار عبور از تنگه های بسفر و داردانل و آبراه های اصلی که دریای سیاه را به دریای مدیترانه متصل می کند، ایجاد کرده است.

بسیاری از نفتکش ‌ها در نزدیکی تنگه‌ های کلیدی ترکیه لنگر انداخته ‌بودند و منتظر مجوز از مقامات ترکیه بودند که اکنون به دلیل تحریم اتحادیه اروپا و سقف قیمتی جی7 برای نفت خام روسیه، خواستار گواهی جدید برای پوشش بیمه نفتکش ‌ها بودند که از 5 دسامبر اجرا شده است.

تا روز جمعه 9 دسامبر، تعداد تانکر های نفتی که در تنگه داردانل و بسفر در حال حرکت بودند، در مقایسه با 20 کشتی روز دوشنبه، به 28 فروند افزایش یافته است.

در 11 دسامبر، مقامات دریانوردی ترکیه در بیانیه ‌ای که رویترز منتشر کرد، گفت که قرار است چهار نفتکش با ارائه مدارک اثبات بیمه درخواستی در 12 دسامبر از تنگه بسفر عبور کنند، در حالی که پنج نفتکش دیگر – که نمی ‌توانند چنین چیزی را ارائه کنند، از طریق تنگه داردانل از آب های ترکیه خارج شدند.

بیشتر نفتی که اکنون در تانکر های ترکیه قرار دارد از قزاقستان است. این کشور نفت خام خود را از بنادر روسیه در دریای سیاه حمل می کند و نفت قزاقستان مشمول تحریم اتحادیه اروپا و این سقف قیمت نمی باشد.

طبق گزارش گروه بین‌المللی، که پوشش حفاظتی و غرامتی را برای حدود 90 درصد تجارت جهانی کشتیرانی فراهم می ‌کند و همچنین به گفته فایننشال تایمز، درخواست اثبات جدید ترکیه بسیار فراتر از اطلاعاتی است که معمولاً ضروری است.

نویسنده: مریم اسلامی

منبع: Oilprice

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست