تحلیل هفتگی بازار آهن به روایت فعالان بازار – فولادی ها به وعده دولت برای افزایش انرژی خوش بین هستند

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

تحلیل هفتگی بازار آهن به روایت فعالان بازار – فولادی ها به وعده دولت برای افزایش انرژی خوش بین هستند

به گفته یک فعال فولادی در بازار : صنعت فولاد در حال حاضر بعد از صنعت نفت دومین تامین کننده ارز کشور می باشد، با این حال، دولت افزایش نرخ ارز، خودرو، گاز و مالیات های صنایع و کسب و کار را در دستور کار خود قرار داده است.

( محمد صادق چیت ساز فعال اقتصادی و اجتماعی ) در تحلیل هفتگی بازار آهن گفت : در هفته جاری بازار فولاد رکود بی سابقه ای داشته است به طوری که محصولات فولادی اعم از تیرآهن، میلگرد و ورق به ازای هر کیلوگرم افزایش 2 هزار تومانی داشتند.

در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم میلگرد ۲۴ هزار تومان، تیرآهن ۲۵ هزار تومان و ورق گرم ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان می باشد.

چیت ساز با توجه به وعده دولت در ارتباط با افزایش یارانه انرژی فولادی‌ ها، گفت : دولت به کارخانجات فولاد سازی پیشنهاد داده که ارز حاصل شده از صادرات فولاد یعنی دلار ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی را به دولت بدهند که این پیشنهاد مورد قبول قرار نگرفت چون قیمت ارز در بازار آزاد ثابت نیست و در حدود ۴۶ و ۴۷ هزار تومان در نوسان است. همچنین دولت قول داده یارانه انرژی بیشتری را به کارخانجات فولادی کشور اختصاص بدهد.

همچنین در خصوص وضعیت هفته آینده بازار آهن و فولاد هم گفت : به نظر می ‌رسد در صورتی که گاز بیشتری به کارخانجات فولادی عرضه شود، هفته آینده قیمت ‌ها افزایش کمی خواهند داشت اما قطعا روند افزایشی است و افزایش قیمت اتفاق می ‌افتد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست