تحلیل امروز بازار آهن

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

تحلیل امروز بازار آهن

امروز چهارشنبه با وجود رشد دوباره قیمت دلار باز با این وجود بازار فولاد  با رکود مواجه شد. قیمت دلار روند نزولی به خود گرفت و با نرخ 47 هزار تومان خرید و فروش شد از طرفی در بازار ترکیه با توجه به زلزله های اخیر بازار تقاضای  قراضه داغ شده است و کشور های چین و روسیه به عنوان دو قطب تاثیر گذار در این صنعت تصمیم نهایی خود را در خصوص این موضوع اعلام می کنند.

از آن جایی که روسیه تامین کننده اصلی گاز اروپا بود و با توجه به تحریم های اتحادیه اروپا علیه این کشور بیشترین افت را تجربه کرده و به پایین ترین حد خود در حدود 20 سال گذشته رسیده است همچنین به گزارش آژانس بین المللی انرژی تقاضای گاز طبیعی اروپا با کاهش 55 میلیارد متر مکعبی کاهشی تاریخی را رقم زده که این موضوع به تعادل بازار کمک شایانی کرده است.

از طرفی هم واحد های داخلی ایران با قطعی گاز مواجه بودند که این امر بر بازار جهانی تاثیر گذار بوده است و افزایش قیمت گاز واحد های تولیدی اروپایی هم باعث افزایش قیمت مقاطع فولادی شده است . با تمام این اوصاف پیش بینی میشود در بازار ایرات بازار تقاضای مقاطع فولادی داغ باشد .

با وجود این رکود مقاطع میلگرد، نبشی و ناودانی، پروفیل با ثبات قیمت همراه بودند.

و تیرآهن در بخش کیلویی ثابت بوده و و در بخش شاخه ای 200 هزار تا 500 هزار تومان شرکت ذوب آهن افزایش قیمت را همراه داشته است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست