بومی سازی شدن 98 درصد از کاتالیست های نفتی

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

بومی سازی شدن 98 درصد از کاتالیست های نفتی

مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری گفت(مجید دفتری): تا الان از نظر وزنی 98 درصد از کاتالیست های صنعت کشور بومی سازی شده است.

همچنین ایشان گفتند: در مراسم اهدای نهمین جایزه صنعت پتروشیمی، پروژه بومی سازی کاتالیست استراتژیک روپک تمام شده و این کاتالیست در پتروشیمی اراک استفاده می شود.

وی افزود : رهبر معظم انقلاب بر این پروژه تاکید کردند و با تاکید دفاع از جامعه نخبگان و دانش محور شدن صنایع کشور، دانش بنیان شدن اقتصاد را مورد توجه قرار داده اند. اکنون این شرکت در مسیر توسعه فناوری و تجاری سازی دستاورد ها حرکت می کند.(با اشاره به اینکه شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی از سال 73 آغاز به کار کرد)

مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با بیان اینکه “به تازگی لایسنس مگا متانول لورچ منعقد شده است”، گفت: لایسنس بومی می تواند نیاز تولیدکنندگان داخلی را تامین کند.

وی ادامه داد: کل کاتالیست های صنعت 99 نوع است که یک ‌هزار و 192 میلیون دلار ارزش دارد و بومی سازی 84 عدد انجام شده و 15 عدد باقی مانده است که تا پایان دولت سیزدهم دانش کاتالیست در کشور بومی سازی خواهد شد.

دفتری با بیان اینکه “در حال حاضر از نظر وزنی 98 درصد کاتالیست های صنعت نفت در داخل کشور تولید می شود”، گفت : یکی از موفقیت های دولت سیزدهم دیپلماسی فناوری است که با صادرات کاتالیست های صنعت نفت به کشورهای منطقه و مذاکره برای اعطای لایسنس، به یک دیپلماسی موفق دست پیدا کرده است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست