برگذاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در 27 الی 30 اردیبهشت ماه

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

بر پایی بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در 27 الی 30 اردیبهشت ماه

بیش از 1500 شرکت ایرانی و خارجی در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران نمایشگاه نفت ایران 2023 که از 27 تا 30 اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، شرکت خواهند کرد. در این رویداد بین‌المللی علاوه بر شرکت‌ های فعال در بخش‌ های بالا دستی نفت و گاز، اکتشاف و تولید، تولیدکنندگان داخلی، شرکت‌ های دانش ‌بنیان، استارت‌ آپ‌ ها و سایر شرکت‌ های مرتبط با صنعت نفت شرکت خواهند کرد.

( ابراهیم رئیسی- رئیس جمهور ایران ) گفته است که بخش نفت و گاز در سال تقویمی گذشته ۱۴۰۱ ایران روند افزایشی داشته و رشد ۹ درصدی را تجربه کرده است.

( جواد اوجی – وزیر نفت ) اخیرا گفته است که رکورد جدیدی در صادرات نفت کشور در سال جاری به ثبت خواهد رسید. صادرات نفت کشور در سال 1401، 83 میلیون بشکه بیشتر از سال 1400 و 190 میلیون بشکه بیشتر از صادرات سال 1399 بوده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اکنون صادرات نفت به بالاترین رقم در دو سال اخیر رسیده است، گفت : با وجود تحریم های اعمال شده توسط ایالات متحده علیه ایران با استعانت از خداوند و سعی همکاران، صادرات نفت کشور در دو سال اخیر افزایش داشته و توانستیم در صنعت نفت و گاز کشور، صادرات نفت خام و میعانات گازی پیشرفته خوبی داشته باشیم و صادرات را افزایش دهیم. علیرغم تاثیرات منفی تحریم های آمریکا، ایران در چند ماه گذشته تولید و صادرات نفت خود را افزایش داده است.

رئیس جمهور در سخنان آبان ماه 2022 با اشاره به شکست سیاست فشار حداکثری دشمن، گفت : صادرات نفت کشور به سطح قبل از تحریم رسیده است.

در ماه ژانویه، اداره اطلاعات انرژی آمریکا – EIA در گزارشی میانگین تولید نفت ایران در سال 2022 را 2.54 میلیون بشکه در روز اعلام کرد که 140 هزار بشکه در روز بیشتر از سال گذشته است.

تولید نفت ایران در سال 2021 حدود 2.4 میلیون بشکه در روز بود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست