بررسی و چشم انداز هفتگی انرژی و فلزات گرانبها

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

بررسی و چشم انداز هفتگی انرژی و فلزات گرانبها

قیمت یک کالاهمواره تابع عرضه و تقاضا است. در مورد نفت، رویدادهای سه سال گذشته نشان داده است که عرضه احتمالاً تأثیر بیشتری بر قیمت نسبت به تقاضا دارد.

این بار تاثیر تقاضا نبود  بلکه محدودیت عرضه اوپک و تحریم‌های روسیه به دلیل حمله به اوکراین بود که در سال گذشته بشکه ای به بالای 100 دلار رسید. به همین ترتیب، بازگشت به 70 دلار تا حد زیادی نتیجه آزادسازی بیش از 200 میلیون بشکه نفت از ذخایر ایالات متحده توسط دولت بایدن بود، اگرچه کنترل شدید کووید در آن زمان چین باعث کاهش شدید تقاضا از سوی بزرگترین واردکننده نفت خام شد.

بنابراین، هنگامی که وال استریت ژورنال روز جمعه گزارش داد که امارات متحده عربی در حال بحث داخلی در مورد چشم انداز خروج از اوپک است، به طور ناگهانی پایین برای مدتی از بازار نفت خارج شد.

تصمیم امارات متحده عربی برای خروج از سازمان کشورهای صادرکننده نفت، قدرت تعیین قیمت نفت این گروه را که نزدیک به 38 درصد از تولید جهانی را تشکیل می دهد، کاهش می دهد. اماراتی ها بیش از 3 میلیون بشکه در روز تولید می کنند و سومین تولیدکننده پربار اوپک هستند.

ژورنال می گوید که تفکر امارات برای خروج از این کشور زمانی رخ داد که نارضایتی این کشور از جنگ یمن از سعودی‌ها – که عملاً در مورد همه چیز در اوپک تصمیم می‌گیرند- افزایش یافته است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست