بحران نفت و گاز در اروپا رو به افزایش است!

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

بحران نفت و گاز در اروپا رو به افزایش است!

جیمی دایمون بازرگان و مدیر ارشد آمریکایی در مصاحبه ای هشدار می دهد که بحران انرژی، اضاع اروپا را در سال های آینده بسیار بدتر می کند زیرا پیامدهای جنگ روسیه و اوکراین در طول زمان گسترش می یابد.

به نظر می رسد که اروپایی ها در زمستان امسال بحران را پشت سر خواهند گذاشت، مشکل نفت و گاز سال ها ادامه خواهد داشت.

وی افزود که باید برای شرایط بدتر آماده باشند. امید بر آن است که اینطور نباشد اما منطقی تر است تا آماده رویارویی با این شرایط راداشته باشند.

دایمن در مورد رکود اخیر قیمت نفت، آن را به رکود اقتصادی در چین – ناشی از افزایش آلودگی ‌های جدید کووید و سیاست صفر-کووید توسط دولت – نسبت داد و گفت که کاهش قیمت فقط موقتی خواهد بود.

در واقع، پس از شروع اعتراضات در چندین شهر، دولت چین شروع به کاهش محدودیت های کووید کرده است.

همچنین افزود: مسائل فوق معکوس خواهند بود. و این سرمایه‌ گذاری کم در نفت و گاز، دو یا سه سال به شما آسیب می ‌زند که کاملاً قابل پیش بینی است، اما امروز نیست.

در آخرین اظهارات، دایمن چیزی را تکرار می‌ کند که اوپک سال‌ ها درباره آن هشدار می ‌داد : سرمایه ‌گذاری کم در تولید نفت و گاز جدید.

به عبارت دیگر، سرمایه ‌گذاری کم نتیجه مستقیم تهاجم روسیه به اوکراین نیست، بلکه قدمت آن به عقب ‌تر بر می ‌گردد و بیشتر به فشار انتقال انرژی دولت ‌های غربی مربوط می‌شود تا هر واکنشی به جنگ.

دایمن گفت : ما به نفت و گاز مطمئن و ارزان نیاز داریم. مشکل این است که بسیاری از مردم فکر می کنند که قیمت نفت و گاز بالا برای CO2 خوب است که این طور نیست.

منبع:Oilprice

نویسنده:مریم اسلامی

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست