با کسب سود معامله گران، قیمت نفت کاهش می یابد

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

با کسب سود معامله گران، قیمت نفت کاهش می یابد

هفته گذشته، قیمت نفت بیشترین افزایش هفتگی خود را از اکتبر 2022 به ثبت رساند و پس از سقوط قابل توجه در ابتدای سال بازگشت.

انتظارات بازگشت تقاضای چین عامل اصلی صعودی بازارهای نفت در حال حاضر است، اگرچه معامله گران از کسب سود خوشحال بودند.

اوپک قرار است آخرین گزارش بازار نفت خود را روز سه شنبه منتشر کند و سپس گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی در روز چهارشنبه منتشر شود.

نفت خام هفته را با کاهش آغاز کرد، زیرا معامله گران از افزایش هفته گذشته سود گرفتند و منتظر پیش بینی های بازار در هفته جاری توسط اوپک و آژانس بین المللی انرژی نشستند.

در زمان نوشتن این مقاله، نفت خام برنت کمی بیش از 84.50 دلار در هر بشکه معامله می ‌شد، در حالی که وست تگزاس اینترمدیت به زیر 80 دلار سقوط کرده بود و حدود 79.30 دلار در هر بشکه تغییر می‌ کرد.

هفته گذشته، نفت خام شدیدترین افزایش هفتگی قیمت خود را از اکتبر گذشته به ثبت رساند که عمدتاً به دلیل انتظارات برای بازگشت تقاضا در چین پس از تغییر سیاست صفر کووید توسط این کشور که فعالیت صنعتی و در نتیجه تقاضای نفت را به مدت سه سال کاهش داده بود، تغییر داد.

نفت خام برنت جمعه گذشته به بیش از 85 دلار در هر بشکه رسید و WTI هفته را با نزدیک به 80 دلار در هر بشکه به پایان رساند که هر دو شاخص در طول هفته بیش از 8 درصد افزایش داشتند.

اوپک قرار است فردا آخرین گزارش ماهانه بازار نفت خود را منتشر کند و معامله گران منتظرند ببینند آیا این کارتل انتظارات تقاضای نفت خود را برای سال نسبت به گزارش ماه گذشته بازبینی کرده است یا خیر.

در دسامبر، اوپک پیش بینی کرد که تقاضای نفت در سال جاری به میزان 2.2 میلیون بشکه در روز رشد خواهد کرد که نسبت به 2.5 میلیون بشکه در روز در سال گذشته کاهش خواهد یافت. رشد تقاضا از سوی کشورهای OECD حدود 300000 بشکه در روز پیش بینی شده بود در حالی که رشد غیر OECD 1.9 میلیون بشکه در روز بود. طبق گزارش اوپک، عرضه غیر اوپک امسال نیز 1.9 میلیون بشکه در روز رشد خواهد کرد.

(سهیل المزروعی وزیر نفت امارات)، گفت: “اکنون با باز شدن چین، امیدوارم شاهد افزایش تقاضا باشیم و هنگامی که ملاقات کنیم، طبق معمول آن را تحلیل خواهیم کرد. ما همیشه تصمیمی را می گیریم که در خدمت تعادل بازار باشد.” در حاشیه مجمع جهانی انرژی شورای آتلانتیک که در آخر هفته در ابوظبی برگزار شد.

او افزود که در حال حاضر، با وجود سقف قیمتی G7 در صادرات روسیه، بازار نفت با ثبات است.

منبع: Oilprice

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست