با وجود کاهش داخلی تولید نفت روسیه صادرات دریایی محصول بیش از سه میلیون بشکه در روز است

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

با وجود کاهش داخلی تولید نفت روسیه صادرات دریایی محصول بیش از سه میلیون بشکه در روز است

صادرات نفت خام روسیه در شش هفته گذشته علی رغم اعمال محدودیت اتحادیه اروپا برای واردات سوخت از روسیه و تحریم های ایالات متحده و کاهش تولید 500 هزار بشکه ای تولید این کشور، همچنان بیشتر از 3 میلیون بشکه در روز بوده است.

در هفته گذشته صادرات نفت خام روسیه از طریق دریا 123.000 بشکه در روز کاهش یافت اما هنوز هم بیشتر از 3 میلیون بشکه و 3.11 میلیون بشکه در روز است.

در حالی که محموله های هفتگی می تواند بدون ثبات باشد، ردیابی نفتکش ها در دوره شش هفته ای کاهش کوچک مشابهی را در محموله های روسیه نشان داد که نشان می دهد صادرات نفت خام روسیه در سال جاری مقاوم بوده و کاهش تولید داوطلبانه روسیه هنوز هم تاثیری بر صادرات نفت خام این کشور در بازار جهانی نگذاشته است.

چین و هند دو کشوری هستند که بیشترین نفت روسیه به آن ها صادر می شود و آن ها بزرگترین وارد کنند گان نفت خام در آسیا از روسیه هستند

در ژانویه و فوریه سال جاری میلادی روسیه بزرگ ترین تامین کننده و عرضه کننده نفت به چین بوده است و حتی از عربستان سعودی هم که سال گذشته در صادرات رتبه اول را داشته است سبقت گرفته است.

طبق اطلاعات و آمار های اداره گمرکات چین، واردات نفت خام از روسیه توسط این کشور در مقایسه با سال گذشته روند افزایشی داشته و به 1.94 بشکه در روز رسیده است.

با وجود این که روسیه قصد داشت کاهش 500 هزار بشکه ای فقط تا اواخر ماه مارس باشد اما هفته گذشته اعلام که این کاهش تا اواخر ژوئن سال جاری ادامه خواهد یافت. طبق اعلامیه ( آژانس بین المللی انرژی – IEA) حال باید دید که این کاهش تولید فقط تا اواخر ژوئن است یا مجدد ادامه خواهد داشت.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست