با افزایش قیمت نفت و بی اعتمادی به سرمایه گذاری ها قیمت طلا صعودی شد 

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

با افزایش قیمت نفت و بی اعتمادی به سرمایه گذاری ها قیمت طلا صعودی شد

در روز دوشنبه همراه با کاهش عرضه نفت توسط اوپک پلاس نگرانی ها ی مربوط به تورم افزایش یافت و عقب نشینی ارزش دلار باعث رونق خرید طلا به عنوان پناهگاه امن اقتصادی شد .

هر اونس طلا تا ساعت 12:30 بعد از ظهر با 0.8 درصد افزایش به 1985.37 دلار رسید.هر اونس طلای آمریکا در نیویورک با 1 درصد افزایش به 2007 دلار و 40 سنت از سطح 2000 دلار عبور کرد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA، با اشاره به آشفتگی بانکداری جهانی که طلا را در ماه گذشته نزدیک به 8 درصد افزایش داد، گفت: ما به طور مداوم تحت تأثیر رویدادهای بزرگ در اینجا هستیم و این موضوع سرمایه گذاران را عصبی نگه می دارد.

مویا در یادداشتی رویترز تأکید کرد که تصمیم شوک اوپک پلاس “واقعاً باعث ایجاد مبادلات پرچین تورمی برای طلا می شود.”

در حالی که شمش به دلیل نرخ‌های بهره بالا تلاش می‌کند تا از وضعیت سنتی خود به عنوان محافظ در برابر تورم به دست بیاورد، کاهش غیرمنتظره عرضه نفت در روز دوشنبه نیز باعث کاهش شدید دلار شد که در آن شمش قیمت‌گذاری می‌شود.

همچنین با توجه به جذابیت طلا، فعالیت‌های تولیدی ایالات متحده در ماه مارس به پایین‌ترین سطح در نزدیک به سه سال اخیر سقوط کرد و شرایط اعتباری سخت‌تر شد و باعث افزایش زیان برای بازدهی شاخص 10 ساله خزانه‌داری شد.

در اوایل جلسه، این فلز گرانبها در برابر 1949.80 دلار پایین ترین سطح خود در چهار جلسه قرار گرفت.

رونا اوکانل، تحلیلگر StoneX به رویترز گفت، با این حال، به نظر می رسید که این یک “واکنش تند و سریع” به افزایش اولیه دلار باشد. شمش بعداً مسیر خود را معکوس کرد و نشان دهنده یک تلنگر در دلار بود.

با این حال، تحلیلگران می‌گویند که نرخ‌های بهره بالاتر همچنان می‌تواند در آینده‌ای دیگر برای طلا یک باد مخالف باشد.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در سیتی ایندکس، گفت: «طلا در حال حاضر در برابر کاهش تا 1900 دلار آسیب پذیر است، با توجه به پتانسیل برای نرخ پایانی بالاتر فدرال رزرو که بازارها در حال حاضر قیمت گذاری می کنند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست