ایران و پاکستان شبکه های برق را برای تقویت تبادل برق متصل می کنند

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

ایران و پاکستان شبکه های برق را برای تقویت تبادل برق متصل می کنند

تهران- ایرنا- علی اکبر محرابیان وزیر نیرو از تکمیل خط انتقال برق به کشور همسایه پاکستان با هدف تقویت تبادلات برق بین دو کشور خبر داد.

بر اساس گزارش ها، دو کشور روز دوشنبه قراردادی را برای استفاده رسمی از خط انتقال مذکور برای تبادل تا 200 مگاوات برق در آینده نزدیک امضا کردند.

این قرارداد طی مراسمی با حضور محرابیان و همتای پاکستانی اش خرم دستگیرخان به امضا رسید.

محرابیان در حاشیه دیدار با دستگیرخان پیش از امضای این تفاهم نامه به خبرنگاران گفت: خط انتقال برق ایران و پاکستان در کمتر از یک سال با ظرفیت 200 مگاوات طراحی و ساخته شد.

وی گفت: آزمایش‌های لازم در این خط انجام شده و اکنون برق‌دار شده است.

محرابیان افزود: در دیدار امروز با وزیر انرژی پاکستان درباره تبادل برق از این خط بحث های خوبی صورت گرفت.

این مقام مسئول ارزش کنونی تجارت سالانه دو کشور را بالغ بر دو میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: با احداث این خط، حجم مبادلات برق بین دو کشور به 200 مگاوات افزایش می‌یابد که برای کشور رونق خواهد داشت.

دستگیرخان به نوبه خود با اشاره به سفر قبلی خود به ایران گفت: در این سفر پیشرفت توافقات قبلی در خصوص مبادلات برق بین دو کشور از طریق خط انتقال برق پیگیری شد و تلاش شد تا به توافق نهایی برسد. ”

وی با تاکید بر ضرورت توسعه و تعمیق روابط دو کشور افزود: امید است با توافق نهایی در پی تشکیل تیم های فنی و تجاری شاهد توسعه مبادلات برق بین دو کشور باشیم.

این دومین نشست وزرای انرژی دو کشور همسایه در کمتر از یک سال گذشته بود. دستگیرخان در جریان سفر خود به تهران در ژوئن گذشته با محرابیان دیدار کرد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست