ایران قیمت در ماه مارس قیمت نفت را برای خریداران آسیایی افزایش داد

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

ایران قیمت در ماه مارس قیمت نفت را برای خریداران آسیایی افزایش داد

شرکت ملی نفت ایران (NIOC) قیمت رسمی فروش نفت خام (OSP) خود را برای خریداران آسیایی در ماه مارس افزایش داده است و حدود 2 دلار در هر بشکه بالاتر از میانگین قیمت‌ های عمان / دبی مشخص کرده است. همچنین برای نفت خام سبک ایران در ماه مارس 20 سنت بالاتر از قیمت های ماه قبل تعیین شده است.

طبق  آخرین گزارش ماهانه اوپک که در 14 فوریه منتشر شده است، قیمت نفت سنگین ایران در ژانویه با 2.45 دلار افزایش نسبت به دسامبر 2022، 3.1 درصد افزایش داشته است.

قیمت نفت خام سنگین ایران در اولین ماه سال 2022 به 81.56 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که در دسامبر 79.11 دلار در هر بشکه بود میانگین قیمت نفت ایران در اولین ماه سال 2023 نسبت به سال 2022 معادل 4.03 دلار کاهش داشته است. قیمت نفت خام سنگین ایران در اولین ماه سال 2022 به طور متوسط 85.59 دلار در هر بشکه بوده است.

ایران در سال گذشته تولید و صادرات نفت خود را افزایش داده است زیرا این کشور برنامه ریزی های جدیدی را برای غلبه بر تحریم‌ های آمریکا اجرا می ‌کند.

به گفته ( جواد اوجی وزیر نفت ایران ): درآمد کشور از فروش نفت، گاز طبیعی، میعانات گازی و فرآورده های نفتی در 10 ماهه اول سال جاری افزایش یافته است که حدود 40 درصد نسبت به سال قبل بالاتر رفته است. در این مدت هم 70 میلیون بشکه میعانات گازی صادر شده است. همچنین اهداف مشخص شده در لایحه بودجه سال جاری برای صادرات نفت و گاز باید تا پایان سال محقق شود.

طبق گفته (سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران):  صادرات نفت کشور به سطح قبل از تحریم رسیده است و تولید نفت ایران در سال 2021 حدود 2.4 میلیون بشکه در روز بود.

بر اساس گزارش اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) در ماه ژانویه، میانگین تولید نفت ایران در سال 2022 2.54 بشکه در روز بود که حدود 140 هزار بشکه در روز بیشتر از سال قبل می باشد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست