ایران در میان بزرگترین خودروسازان جهان در سال 2022 -3 پله صعود کرد:

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

ایران در میان بزرگترین خودروسازان جهان در سال 2022 -3 پله صعود کرد:

به گزارش ایرنا، سازمان بین المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری (موسوم به OICA) در جدیدترین گزارش سالانه خود، ایران را به عنوان شانزدهمین خودروساز بزرگ جهان در سال 2022 معرفی کرده است.

بر اساس گزارش OICA، جایگاه ایران در میان خودرو سازان برتر جهان در سال 2022 نسبت به سال قبل از آن سه پله بهبود یافته و این کشور بالاتر از کشورهای صنعتی مانند انگلیس، روسیه و جمهوری چک قرار گرفته است. جمهوری اسلامی ایران در فهرست برترین خودرو سازان جهان OICA در سال 2021 در رتبه نوزدهم قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، خودرو سازان ایرانی در سال 2022 موفق به تولید یک میلیون و 64 هزار و 298 دستگاه خودرو شدند که نسبت به سال قبل 19 درصد رشد را به ثبت رساندند.

بر اساس داده های OICA، در سال 2022، بیش از 85 میلیون خودرو در سراسر جهان تولید شد که نشان دهنده رشد شش درصدی نسبت به سال 2021 است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، خودرو سازی در ایران در یازده ماهه نخست سال جاری (30 اسفند 1391 تا 29 بهمن 1392) نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است. به مدت مشابه سال گذشته

بر اساس داده‌ های این وزارتخانه، در دوره ۱۱ ماهه امسال بیش از ۱.۱۲۶ میلیون دستگاه خودرو تولید شده است.

مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت بارها تاکید کرده اند که تولید خودرو در سال جاری به یک میلیون و 600 هزار دستگاه خواهد رسید، اما تولید امسال تقریبا 30 درصد از برنامه پیش بینی شده عقب است.

بر اساس گزارش ها، هدف گذاری خودرو سازی این وزارتخانه برای سال آینده 1402 (از 30 اسفندماه) یک میلیون و 800 هزار دستگاه خودرو است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست