ایران در صورت لزوم می تواند صادرات نفت خود را دو برابر کند

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه
بلومبرگ به نقل از مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران گزارش داد، اگر جهان به نفت بیشتری نیاز داشته باشد، ایران می تواند صادرات نفت خام خود را دو برابر کند.

 

علیرغم توقف مذاکرات بر سر توافق هسته ای جدید که در صورت نهایی شدن، تحریم های آمریکا علیه ایران برداشته می شود، ایران آماده است تا از چنین تحولی نهایت استفاده را ببرد.

محسن خجسته مهر گفت: تهران حداکثر تلاش خود را برای بازگرداندن سهم بازار نفت خام و احیای مشتریان خود به کار خواهد گرفت.

این مقام به نقل از خبرگزاری ایرنا گفت: “از آنجایی که توانستیم میزان تولید را به سطح قبل از تحریم برگردانیم، اکنون ادعا می کنیم که می توانیم صادرات نفت را دو برابر کنیم و ظرفیت پایانه های نفتی و مکانیسم های دیگر برای افزایش صادرات نفت وجود دارد.”

ایران تولید و صادرات خود را گسترش داده است. در سالی که گذشت، صادرات به میزان 1.6 میلیون بشکه در روز افزایش یافت و در سه ماهه اول سال جاری نیز در این سطح باقی ماند.

چین بزرگترین خریدار نفت ایران است که با وجود تحریم ها، بخش عمده ای از صادرات نفت ایران را به خود اختصاص می دهد. به گزارش رویترز، تا به امروز، نفت خام ایران حدود 7 درصد از کل واردات نفت چین را به خود اختصاص داده است.

همچنین، توافق هسته ای که می تواند منجر به بازگشت نفت خام ایران به بازارهای بین المللی شود، به دلیل اختلافات به ظاهر آشتی ناپذیر مابین ایران و آمریکا متوقف شده است. پس از سفر نمایند اتحادیه اروپا در اوایل ماه روزنه ای از امید در این موضوع نمایان  شد.

 

 

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست