ایران از صادرات در صنعت فولاد جا ماند

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

ایران از صادرات در صنعت فولاد جا ماند!

در بین رتبه بندی های صادراتی در بین کشور های دنیا رتبه ایران حدود 55 است است که شاخص عملکرد صنعتی کشور به تنهایی گویای این مهم است.

به گزارش پایگاه خبری زنجیره توسعه تأمین رام، دیروز4 بهمن در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما اولین کنگره بین المللی تحول، تعالی و توسعه زنجیره ارزش فولاد با این رویکرد که تولید ارزش‌آفرین با بکارگیری فناوری‌های نوین نسل چهارم صنعت است برگزار شد.

این کنگره با حضور جمعی از مدیران ،صنعتگران، فعالان و مسئولین مربوطه برگزار شد و در این نشست مسائل  مهمی در حوزهای فلسفه توسعه، نقش راه جهش اقتصاد، صنعت فولاد و معدن و چگونگی ورود به فناوری‌های نوین نسل چهارم صنعت، چالش‌ها و فرصت‌های صنعت فولاد تحلیل و بررسی گردید.

نخستین موضوعی که در این نشست مورد نقد و بررسی قرار گرفت مسئله رفع چالش ها و نواقص کارخانه ذوب آهن اصفهان بود .از آنجایی که ذوب آهن اصفهان همواره جزو کارخانجات مهم و تاثیر گذار در تاریخ فولاد کشور به حساب می آید در این نشست هم به آن پرداخته شد.

اگر با دید واقع بینانه به حوزه صنعت کشور بنگریم ،صنعت فولاد در زمره صنایع مادر و راهبردیست که نیاز به تغییر اساسی دارد  برای رسیدن به این تحولات اساسی نیاز به یک برنامه ریزی راهبردی و استراتژیک داریم . رسیدن به این تحولات موجب توسعه صنعتی و رشد اقتصادی می شود و از آنجایی که در اقتصاد ایران با تنوع تولید روبه رو هستیم این تحولات رشد اقتصادی و ارزش افزوده را در پی دارد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست