اوپک پلاس، سهمیه تولید را بدون تغییر باقی گذاشت

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

اوپک پلاس، سهمیه تولید را بدون تغییر باقی گذاشت

گروه اوپک پلاس در نشست روز یکشنبه خود تصمیم گرفت سهمیه تولید خود را بدون تغییر باقی بگذارد.

این گروه همچنین اعلام کرده است که نشست بعدی خود در ماه فوریه و جلسه پس از آن در ژوئن برگزار می شود که به نشانه پایان جلسات ماهانه است.

با اعمال تحریم اتحادیه اروپا بر نفت روسیه و محدودیت قیمت جی 7 اوپک احتمالاً نمی‌ خواست بر عدم اطمینان در بازارهای نفت بیفزاید.

اوپک پلاس در آخرین نشست خود که در روز یکشنبه برگزار شد، تصمیم گرفت سهمیه تولید اعضای خود را تغییر ندهد.

این گروه در نوامبر توافق کرده بودند که این سهمیه ها را در مجموع 2 میلیون بشکه در روز کاهش دهند که منجر به کاهش موثر تولید 1 میلیون بشکه در روز در پاسخ به چشم انداز ضعیف اقتصادی شد.

این تصمیم خشم دولت بایدن را برانگیخت که بارها از رهبر واقعی اوپک، عربستان سعودی، خواسته بود تا تولید نفت خود را در تلاش برای کاهش قیمت های خرده فروشی سوخت افزایش دهد.

اکنون، تصمیم برای محدود نگه داشتن تولید، همزمان با تاریخ آغاز تحریم نفت خام روسیه توسط اتحادیه اروپا به اضافه سقف قیمتی که توسط جی 7 و استرالیا حمایت می شود، اتخاذ می شود.

در حالی که مقامات اوپک پلاس به نقل از  خبر گذاری رویترز گفتند که سقف قیمت نفت روسیه در این نشست مورد بحث قرار نگرفته است، تحلیل گران خاطر نشان کرده اند که اوپک در مورد سقف قیمتی نگرانی دارد زیرا آن را سلاحی می داند که روزی می تواند علیه خودشان استفاده شود.

موضوع مهم تر این است، شاید اوپک پلاس موافقت کند که نشست بعدی خود را برای فوریه و جلسه بعد از آن را برای ژوئن برنامه ریزی کند. تاکنون اوپک پلاس هر ماه برای هماهنگی تولید جلسه داشته است.

اگر قرار است از این به بعد جلسات ادامه دار و پراکنده باشد، نشان دهنده این است که سیاست فعلی پا بر جا خواهد ماند، سقف سهمیه که در ابتدا قرار بود تا پایان سال 2021 باقی بماند.

نویسنده: مریم اسلامی

منبع: Oilprice

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست