اوپک روزانه 310.000 بشکه از سهمیه تولید خود را از دست می دهد!

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

نظرسنجی جدید در روز جمعه نشان داد که تولید اوپک پلاس در ماه گذشته به 38.29 میلیون بشکه در روز کاهش یافت که 1.81 میلیون بشکه در روز کمتر از سهمیه کاهش یافته آن است.

19 عضو اوپک پلاس مشمول این سهمیه، در ماه نوامبر، 310 هزار بشکه در روز کمتر از ماه قبل تولید کردند. اما این میزان هنوز 1.81 میلیون بشکه در روز کمتر از سهمیه ماه نوامبر است. سهمیه نوامبر کاهش 2 میلیون بشکه ای در روز نسبت به سطح اکتبر بود، اگرچه در آن زمان مشخص بود که گروه ممکن است نتواند حتی به این هدف کاهش یافته دست یابد.

سهمیه نوامبر کاهش 2 میلیون بشکه ای در روز، نسبت به سطح اکتبر بود، اگرچه در آن زمان مشخص بود که گروه ممکن است نتواند حتی به این هدف کاهش یافته دست یابد.

به گفته یکی از اعضای غیر اوپک گروه اوپک پلاس نسبت به اعضای سنتی اوپک عملکرد بهتری داشتند و مجموع تولید را 460 هزار بشکه در روز افزایش دادند که بالاترین میزان در هشت ماه گذشته بوده  است. بیشتر این افزایش ها مربوط به قزاقستان است که با افزایش تولید 330.000 بشکه در روز و تولید روسیه شاهد افزایش 190.000 بشکه در روز بوده است.

تولید نفت خام اوپک در ماه نوامبر 770 هزار بشکه در روز کاهش یافت که پایین ترین رقم در 6 ماه گذشته است. کاهش تولید توسط عربستان سعودی انجام شد که شاهد کاهش تولید 440.000 بشکه در روز بود.

بزرگترین کشور عقب ‌مانده در میان گروه گسترده‌ تر اوپک پلاس اکنون روسیه است که 670 هزار بشکه در روز تحت هدف تولید می‌ کند. نیجریه با تولید 530.000 بشکه در روز تحت هدف، آنگولا با تولید 350.000 بشکه در روز و مالزی با تولید 170.000 بشکه در روز در رده کشورهایی قرار دارند ک از روسیه بیشتر تولید می کنند.

اعضای گروهی که هدف تولید خود را برآورده کردند یا از آن فراتر رفتند عبارتند از عمان، قزاقستان، بحرین، عراق، کویت، امارات و الجزایر.

به طور کلی، اعضای غیر اوپک کمتر از 92.000 بشکه در روز تولید می کنند، در حالی که اعضای اوپک بخشی از این سهمیه را کمتر از 90.000 بشکه در روز تولید می کنند.

قیمت نفت خام در این هفته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و برخی را بر آن داشته تا پیش ‌بینی کنند که گروه اوپک پلاس می‌تواند تولید نفت خود را برای تقویت قیمت ‌های نفت کاهش دهد. قرار بود نفت هفته گذشته با بیش از 10 دلار در این زمان به پایان برسد – بسیار کمتر از آنچه که اکثر تحلیلگران گمان می کنند محرک دفاعی قیمت اوپک است.

نویسنده: مریم اسلامی

منبع: Oilprice

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست