اوج صادرات نفت خام و سوخت روسیه به چین از زمان شروع جنگ اوکراین

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

اوج صادرات نفت خام و سوخت روسیه به چین از زمان شروع جنگ اوکراین

صادرات نفت خام و سوخت روسیه به چین در ماه گذشته میلادی به ۱.۶۶ میلیون بشکه در روز رسید.

رامکو در گزارش خود می گوید: صادرات نفت خام و سوخت روسیه به چین افزایش داشته به بالاترین رقم رسیده است. بازگشایی اقتصاد چین به ‌عنوان بزرگ‌ ترین وارد کننده انرژی دنیا پس ‌از شرایط قرنطینه کووید 19 باعث افزایش تقاضا در این کشور را شده است.

بیشتر واردات نفت روسیه توسط پالایشگاه ‌های خصوصی چین صورت می ‌گیرد و پالایشگاه های دولتی این کشورهم تمایل پیدا که از روسیه نفت خام وارد کنند.

چین و هند علی رغم تحریم های غرب علیه روسیه بزرگ ترین وارد کنند گان نفت خام روسیه هستند. همچنین مسکو برای کاهش مشتریان غربی خود مجبور شد که قیمت نفت خود را کاهش دهد و خریداران آسیایی از این اقدام استقبال کردند و تلاش می کنند تورم کنترل شود. هدف غرب از تحریم روسیه نابود کردن منابع مالی کرملین برای جنگ با اوکراین است که این تحریم ممکن است باعث افزایش قیمت نفت شود.

کل صادرات نفت خام و سوخت روسیه به چین در ماه گذشته میلادی 1.66 میلیون بشکه در روز بود این رقم بسیار بالاتر از رکوردی است که در آوریل 2029 یعنی زمان خروج چین از اولین محدودیت ‌های کرونایی پیش بینی شده بود.

افزایش خرید نفت چین نشان دهنده بهتر شدن اوضاع اقتصادی این کشور می باشد که تقاضای چین در افزایش قیمت نفت موثر است. به گفته آژانس بین المللی عامل افزایش تقاضای جهانی برای نفت چین خواهد بود که یکی از بزرگ ترین خریداران نفت به حساب می رود.

حدود 6 هفته و بیشتر زمان می برد تا محموله های نفتی از بنادر غربی روسیه به چین برسد اما بشکه هایی که از خاور دور ارسال می شوند زمان کمتری می برد و تا یک ماه ب چین خواهد رسید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست