انعقاد قرار داد به مبلغ 900 میلیون دلار، توسط شرکت های ایرانی برای توسعه میدان گازی فرا ساحلی

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

انعقاد قرار داد به مبلغ 900 میلیون دلار، توسط شرکت های ایرانی برای توسعه میدان گازی فرا ساحلی

به گفته خبر گذاری شانا :قرار دادی میان دو شرکت مهندسی و ساختمان فرا ساحل ایران (IOEC) و شرکت نفت و گاز پارس (POGC) به ارزش 900 میلیون دلار به منظور همکاری در توسعه میدان گازی کیش در روز شنبه امضا شد.

این مراسم در حالی برگزار شد که مقامات ارشد از جمله جواد اوجی وزیر نفت، محسن خجسته مهر رئیس شرکت ملی نفت ایران و روسای شرکت‌ های امضا کننده حضور داشتند.

میدان گازی کیش از بزرگترین میدان ‌های گازی ایران است که تخمین زده میشود ذخایر آن ۵۶ تریلیون فوت مکعب باشد در صورت این که این میدان  توسعه یابد ،ظرفیت تولیدش به 120 میلیون متر مکعب گاز در روز خواهد رسید.این میدان همچنین دارای حداقل یک میلیارد بشکه میعانات گازی است که حداقل 331 میلیون بشکه آن قابل بازیافت است.

طرح توسعه میدان گازی کیش به‌ عنوان بزرگ ‌ترین پروژه گازی کشور پس از پارس جنوبی، در چهار فاز تهیه شده و اتمام آن حدودا ۱۴ ماه زمان می خواهد.

این پروژه شامل احداث 200 کیلومتر خط لوله زیر دریایی از جزیره کیش به عسلویه و تکمیل 14 حلقه چاه می باشد و در صورت اجرای آن حدودا 28.3 میلیون متر مکعب روزانه، 11 هزار و 300 بشکه میعانات گازی گاز طبیعی روزانه و 11 هزار و 300 بشکه میعانات گازی از جزیره کیش تولید و به پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی (SPGC) در عسلویه منتقل می شود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست