افزایش 5 دلاری قیمت نفت در پی کاهش اوپک پلاس

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش 5 دلاری قیمت نفت در پی کاهش اوپک پلاس

قیمت نفت در روز دوشنبه 3 آوریل در معاملات اولیه آسیا پس از اینکه اوپک پلاس تولید خود را به طور غیر منتظره کاهش داد حدود 5 دلار افزایش یافت.

معاملات نفت برنت با 6.2 درصد یا 5 دلار افزایش به 84.19 دلار در هر بشکه رسید که بالاترین سطح آن در طول یک ماه گذشته است. قیمت آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 6.3 درصد افزایش یا 4.8 دلار افزایش به 80.45 دلار رسید که هر دو قرارداد نفت اکنون زیان های شدیدی را که تا ماه مارس مشاهده شده بود، معکوس کرده اند.

روز یکشنبه، سازمان کشورهای صادر کننده نفت و متحدانش ( اوپک پلاس ) اعلام کردند می خواهند تولید خورد را کاهش دهند و حدود 1.16 میلیون بشکه در روز کاهش دادند.

این کاهش در مجموع کاهش تولید اعضای این کارتل تاثیر می گذارد و به 3.66 بشکه در روز می رساند که  این کاهش شامل کاهش 2 میلیون بشکه در روز توسط اوپک در ماه و همچنین کاهش 500 هزار بشکه ای در روز توسط روسیه می باشد.

بیشترین سهم این کاهش برای کشور عربستان سعودی با 500 هزار بشکه در روز می باشد پس از آن عراق با 211 هزار بشکه و امارت با 144 هزار بشکه در روز کاهش داشتند.

این اقدام کاهشی که در روز یکشنبه توسط اوپک صورت گرفته است غیر منتظره بود و گزارش ها نشان می دهد که احتمالا به ثابت ماندن تولید منجر می شود.

با این حال، این کاهش تولید و افزایش قیمت پس از سقوط و ورشکسته شدن دو بانک بزرگ آمریکایی که باعث به وجود آمدن نگرانی از کند شدن شرایط اقتصادی و تضعیف تقاضای نفت خام شد به پایین ترین حد در طی 15 ماه گذشته رسید.

بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس، پس از کاهش اوپک پلاس، پیش بینی خود از قیمت نفت برنت را تا دسامبر 2023 با 5 دلار افزایش به 95 دلار در هر بشکه رساند.

بر اساس پیش بینی بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس، پس از کاهش اوپک پلاس، قیمت نفت برنت تا ماه دسامبر سال جاری با 5 دلار افزایش به 95 دلار در هر بشکه برسد.

به گفته دولت بایدن این کاهش خوب نیست و هدف از این کاهش، کاهش قیمت بنزین برای مصرف کنند گان می باشد. کاخ سفید بیشتر از 100 میلیون بشکه نفت خام از ذخایر استراتژیک نفت تا سال گذشته 2022 را آزاد کرده بود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست