افزایش 21 درصدی تولید فولاد ایران در سالی که پشت سر گذاشتیم.

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش 21 درصدی تولید فولاد ایران در سالی که پشت سر گذاشتیم.

انجمن جهانی فولاد (WSA) در گزارش خود اعلام کرد: ” تولید فولاد ایران در دو ماهه نخست سال 2023 نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد قابل توجهی در حدود 21 درصدی داشته است”.

بر اساس آمار WSA، ایران در دوره دو ماهه امسال 5.1 میلیون تن فولاد تولید کرد که این رقم در بازه زمانی مشابه سال قبل 4.21 میلیون تن بود.

ایران با رشد بیش از 21 درصدی تولید فولاد خود در دو ماهه نخست سال جاری به عنوان نهمین تولیدکننده بزرگ فولاد در این دوره شناخته شده است.

همچنین در بین 10 تولیدکننده بزرگ فولاد، ایران بیشترین رشد تولید را در دو ماهه سال 2023 داشته است که در واقع از این 10 کشور، هفت کشور با افت تولید مواجه بوده اند و سه کشور ایران، چین و هند انجمن بین المللی اعلام کرد که در این مدت تولید خود را افزایش داده اند.

انجمن جهانی فولاد اواخر بهمن ماه اعلام کرده بود که ایران با یک پله صعود در فهرست برترین فولاد سازان جهان، در رتبه نهم کشورهای تولیدکننده فولاد جهان قرار گرفته است.

طبق گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، بر اساس داده‌های WSA، جمهوری اسلامی در اولین ماه سال 2023، 2.7 میلیون تن فولاد تولید کرده است.

این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل 27.7 درصد افزایش را نشان می دهد.

همانطور که گزارش شده است، کشورهای تولیدکننده برتر فولاد جهان در ژانویه 145.3 میلیون تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.3 درصد کاهش داشت.

در ماه مذکور، چین با تولید 79.5 میلیون تن به برترین کشور فولاد ساز جهان تبدیل شد.

هند با تولید 10.5 میلیون تن در رتبه دوم قرار دارد و ژاپن با تولید 7.2 میلیون تن فولاد خام در رتبه دوم قرار دارد.

ایران از نظر رشد تولید در سال گذشته رتبه اول را در بین تولیدکنندگان برتر فولاد جهان داشت.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست