افزایش 11 درصدی میانگین مصرف روزانه بنزین طی سال گذشته

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش 11 درصدی میانگین مصرف روزانه بنزین طی سال گذشته

با استناد به بیان مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران : “میانگین مصرف روزانه بنزین در ایران در سال 1401 -11 درصد رشد داشته است. ”  جلیل سالاری بیان نمود: “میانگین تولید روزانه بنزین کشور به 115 میلیون لیتر رسیده است.  وی افزود: “متأسفانه مصرف بنزین در کشور به طور تصاعدی در حال افزایش است. ” هم اکنون ما شاهد تردد 29 میلیون خودرو در کشور هستیم و این تعداد در حال افزایش است و از طرفی دیگر میزان مصرف سوخت در کشور با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد که این مورد ناشی از پرمصرف بودن خودروها می باشد. که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل NIORDC بیان نمود: “ورود سالانه یک میلیون خودرو به ناوگان حمل و نقل کشور معادل یک میلیارد لیتر مصرف بنزین است که این امر مستلزم احداث پالایشگاهی با ظرفیت پالایش روزانه 150 تا 200 هزار بشکه است”.

نتیجتاً می توان گفت : کشور ما طی چند سال اخیر نه تنها در تولید بنزین خودکفا بوده است بلکه به صادر کننده خالص سوخت استراتژیک نیز تبدیل شده است، ولی رشد بی وقفه مصرف بنزین در ماه ‌های اخیر بار دیگر نگرانی‌ ها را در این زمینه برانگیخته است و همچنین الزام نیاز مبرم به واردات در ایران وجود دارد. این در حالیست که در فوریه 2019 و پس از افتتاح فاز سوم پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس (PGS) که بعد از تاسیس، به تولید داخلی کشور 120 هزار بشکه اضافه نمود همچنان نیازمند واردات این سوخت استراتژیک هستیم.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست