افزایش 100 درصدی صادرات ایران به عمان

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش 100 درصدی صادرات ایران به عمان

به گفته رئیس بازرگانی ایران و عمان (جمال رازقی ) : امسال صادرات ایران به عمان تقریبا ۱۰۰ درصد افزایش یافته و از حدود ۶۰۰میلیون دلار به ۱میلیارد و دویست میلیون دلار رسیده است و حجم روابط تجاری به دو میلیارد دلار می‌رسد.

همچنین جمال رزاقی بیان کرد: در  سال جاری صادرات ایران به عمان تقریبا ۱۰۰ درصد افزایشی بوده و از حدود ۶۰۰ میلیون دلار به ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است.

وی گفت: حجم روابط تجاری دو کشور  به دو میلیارد دلار می‌رسد. اگرچه در مقایسه با حجم تجارت با امارات عدد کوچکی است ولی تلاش شود تا به حجم تجارت با امارات برسد.

همچنبن جمال رزاقی خاطر نشان کرد :ایران دارای ظرفیت فراوانی برای توسعه محصولات تولیدی است. همچنین به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد در این موضوع که فعالان اقتصادی تاکگید بر تولید و صادرات دارند  اما در مسئولان حمایت‌های لازم را از تولید و صادرات ندارند. در بودجه سال آینده نیز با وجود تاکید ۱۲ ساله ایشان از تولید و ارز آوری حمایت مناسبی از آنها نمی‌شود.وی تصریح کرد: به تامین زیرساخت‌های تولید باید توجه ویژه داشت و تولید کننده را برای تامین آنها نباید با محدودیت‌های ارزی مواجه کنیم تا واردات مواد اولیه و قطعات ماشین‌آلات را برای ادامه تولید بتواند تامین کند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست