افزایش 0.12 درصدی جهانی قیمت طلا در 16 فروردین ماه

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش 0.12 درصدی جهانی قیمت طلا در 16 فروردین ماه

رامکو در گزارش خود می گوید : کاهش ارزش دلار و پایین آمدن سود اوراق بها دار خزانه داری ایالات متحده منجر به افزایش قیمت طلا تا بیشتر از سطح 2000 دلار شده است. این افزایش در حالی می باشد که اطلاعات ضعیف اقتصادی آمریکا آهسته شدن روند افزایش نرخ بهره علی‌ رغم نگرانی درمورد بالا رفتن تورم را افزایش داده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.12 درصد افزایش به 2023 دلار رسید و سایر فلزات گران بها هم روند افزایشی داشتند، قیمت نقره با 0.49 درصد افزایش به 25 دلار و 23 سنت رسید، پلاتین با 0.53 درصد افزایش به 1026 دلار و 99 سنت داد و ستد شد و پالادیوم با یک افزایش 0.3 درصدی به 1456 دلار و 5 سنت رسیده است.

کاهش اشتغال در آمریکا در ماه فوریه به پایین ترین رقم طی 2 سال گذشته رسیده کم شدن سفارشات کارخانه ای منجر به پایین آمدن ارزش دلار شده و خرید طلا را هم ارزان تر کرده است.

افزایش قیمت نفت در پی خبر کاهش تولید اوپک پلاس منجر به حذف فشار افزایش نرخ بهره از روی طلا به عنوان یکه سرمایه غیر سود ده شده است باعث شد که سرمایه گذاران در برابر تورم پشتوانه بدانند.

به عقیده بعضی از تحلیل گران بازار : اگر قیمت طلا در همین سطح بماند یا بالاتر برود مجددا احتمال افزایش این فلز گرانبها وجود خواهد داشت اما بالا رفتن نرخ بهره مانع افزایش قیمت طلا می شود و می تواند باعث کاهش ان شود.

بازار ها هم احتمال می دهند که اگر فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در اجلاس ماه می 25 واحد افزایش دهد قیمت ثابت بماند و تغییری نکند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست