افزایش قیمت نفت در پی در خواست چین مبنی بر تغییر نکردن احتمالی سیاست اوپک

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش قیمت نفت در پی در خواست چین مبنی بر تغییر نکردن احتمالی سیاست اوپک

نگرانی هایی که درباره رکود جهانی وجود داشت و دیگر خوش بینی هایی  که نسبت به بهبود اوضاع با افزایش تقاضای چین شکل گرفته بود با تصمیم تولید کنندگان مبنی بر اینکه تولید کاهش پیدا نکند خاتمه یافت.

پس از کاهش 2.3 درصد قیمت نفت خام برنت با 22 سنت یا 0.3 درصد قیمت آن افزایش یافت و به 86.35 دلار در هر بشکه رسید. همچنین نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا پس از افت 1.8 درصدی در روز سه شنبه، 13 ست یا 0.2 افزایش یافت.

با افزایش انتظارات بر بهبود تقاضای سوخت از سوی چین در نیمه دوم سال احتمال دارد کمی بازار بهبود یابد.همچنین به گفته تحلیل گران اوراق بهادار بانک آمریکا تقاضای متوقف شده در 18 ماه آینده می تواند در اثر بازگشایی اقتصاد چین بهتر شود.

کشور های صادر کننده نفت اوپک و متحدانش تصمیم دارند سهمیه های خود را حفظ کنند زیرا انتظار میرود حجم عرضه در تولید ثابت بماند.

به گفته پنج کشور عضو اوپک در روز سه شنبه: احتمال دارد هیئت اوپک پلاس سیاست فعلی تولید نفت این گروه را تایید کند زیرا نگرانی های تورم و اقتصاد جهانی و امید های افزایش تقاغضای چین متعادل شده است.

در پی تصمیم گیری اوپک پلاس در ماه اکتبر ک مبنی بر کاهش تولید خود به میزان 2 میلیون بشکه در روز از نوامبر 2023 است چشم انداز اقتصادی ضعیف تر شده است.

با این حال، افزایش بیش از حد انتظار در ذخایر نفت آمریکا  باعث شد افزایش قیمت نفت محدود شود.

ذخایر نفت در هفته منتهی به 20 ژانویه حدود 3.4 میلیون بشکه افزایش یافت. که این افزایش سه برابر پیش بینی برای ساخت حدود 1 میلیونی بود.

با این حال، احتمال این نکته وجود دارد که این ساخت موقتی باشد زیرا اختلالات ناشی از سرمای چند هفته پیش در ایالات متحده تنها بر داده ‌های چند هفته آینده تأثیرگذار است.

انتظار می رود که قیمت نفت برنت در هفته های آینده در حدود و حول محور 75 و 85 دلار در هر بشکه معامله شود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست