افزایش قیمت نفت در پی بهبود تقاضای چین و کاهش ارزش دلار

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش قیمت نفت در پی بهبود تقاضای چین و کاهش ارزش دلار

قیمت نفت در معاملات صبح روز دوشنبه افزایش یافت زیرا تقاضای چین برای خرید این طلای سیاه بهبود پیدا کرد و  از ارزش دلار کاسته شد. پس از سقوط اولیه، قیمت آتی نفت برنت با 19 سنت یا 0.23 درصد افزایش به 82.97 دلار در هر بشکه رسید. قیمت معاملات آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 20 سنت یا 0.26 درصد افزایش به 76.88 دلار در هر بشکه رسید.

تحلیلگران در یادداشتی در صبح روز دوشنبه مشاهده کردند، احساسات بازار شکننده بود زیرا نگرانی ها در مورد انقباض بیشتر پولی توسط فدرال رزرو به دلیل ذخایر بالای نفت خام در ایالات متحده تشدید شده است.

دلار ضعیف تر، نفت را برای دارندگان ارزهای دیگر ارزان تر می کند و از قیمت نفت حمایت می کند.

همچنین شکست و فروپاشی Signature Bank در نیویورک  و نگرانی ‌ها دارایی ‌های ایالات متحده در پایان هفته گذشته فشار نزولی بر دلار وارد کرد.

نظرات روز یکشنبه آرامکوی عربستان سعودی ( امین ناصر – مدیر عامل شرکت سعودی ) در مورد تقاضای نفت خام توسط چین هم حمایت هایی را ارائه کرد. او گفت : اگر چین را در حال باز کردن و افزایش سوخت جت و ظرفیت اضافی بسیار محدود در نظر بگیرید، ما در مورد 2 میلیون بشکه صحبت می کنیم، بنابراین همانطور که گفتم در کوتاه مدت تا میان مدت محتاطانه خوشبین هستیم و بازار به شدت متعادل خواهد ماند.

این اظهارات پس از اعلام توافق ریاض و تهران برای بازگرداندن روابط دیپلماتیک بین دو کشور در توافقی با واسطه شدن چین بیان می‌شود که احتمالاً راه را برای احیای توافق هسته ‌ای که صادرات نفت خام ایران را که در حال حاضر تحریم شده است، هموار می‌ کند.

نوسان شروع هفته نفت به دنبال شتاب مثبت روز جمعه است، زمانی که آمار اشتغال ایالات متحده به طرز صعودی شگفت ‌زده شد. بر اساس نظرسنجی رویترز، داده های ماه فوریه بیش از انتظارات بود و حقوق و دستمزد غیر کشاورزی 311.000 نفر افزایش یافت، در حالی که انتظار می رفت 205000 شغل اضافه شود.

از منظر عرضه میان ‌مدت تا بلند مدت، شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز روز جمعه اعلام کرد شرکت ‌های انرژی ایالات متحده در این هفته تعداد دکل ‌های نفت و گاز طبیعی را که برای چهارمین هفته متوالی کار می‌کنند، برای اولین بار از جولای 2020 کاهش داده ‌اند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست