افزایش قیمت نفت در اثر تقاضای مجدد چین

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش قیمت نفت خام موجب شده است که تقاضا در چین کاهش پیدا کند. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا و برنت کاهش داشته ولی پس از گزارش آمار چین که نسبت به 10 سال قبل فعالیت های تولیدی رشد پیدا کرده قیمت نفت روند افزایشی پیدا کرد.

آخرین داده ها از منطقه یورو نشان می دهد که افزایش قیمت نفت بیش از حد انتظار بوده و 8.5 درصد در ماه فوریه افزایش پیدا کرده همچنین تورم بالا کاهش رشد اقتصادی را در بر دارد و باعث کاهش تقاضا برای خرید نفت و فرآورده های آن می شود.

در همین بین، سیگنالی از سوی فدرال رزرو مبنی بر اینکه ممکن است افزایش نرخ بهره را حداقل برای مدتی در اواخر سال جاری متوقف کند، فشار صعودی را به قیمت ها اضافه کرد.

تولید اوپک در ماه گذشته روند افزایشی داشته زیرا نیجریه تولید خود را افزایش داده است یعنی 1.44 میلیون. این به افزایش 120 هزار بشکه ای در روز کل تولید اوپک در فوریه کمک کرد. این افزایش بیش از کاهش 49000 بشکه در روز رزرو شده برای ژانویه را جبران کرد.

همچنین چین بزرگترین عامل برای افزایش قیمت نفت است و انتظار می رود این کشور در سال جاری از نظر اقتصادی رشد داشته باشد. طبق پیش بینی ها تولید ناخالص داخلی این کشور ممکن است بیش از 5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد که باعث افزایش تقاضا برای نفا=ت می شود.

اما نگرانی در مورد تورم در جهان در اتحادیه اروپا و ایالات متحده همچنان بر قرار است و وجود دارد و بر قیمت تاثیر می گذارد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست