افزایش قیمت طلا در پی تداوم شوک بحران بانکی

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش قیمت طلا در پی تداوم شوک بحران بانکی

قیمت طلا در روز جمعه در پی بحران ها ی اقتصادی بیش از 2 درصد افزایش یافت و این بزرگترین افزایش هفتگی طلا از نوامبر بوده است. همچنین شرط ‌بندی ‌ها برای افزایش نرخ کمتر تهاجمی توسط فدرال رزرو ایالات متحده تقویت شد و جذابیتی را برای فلز بدون بازده ایجاد کرد.

هر اونس طلا تا ساعت با 2.1 درصد افزایش به 1959.92 دلار رسید. ET، بالاترین میزان در تقریبا یک سال گذشته است. هر اونس طلای آمریکا نیز با 2 درصد افزایش به 1961 دلار و 90 سنت رسید.

طلا به دلیل ترس از انتشار اخبار بد بانکی در آخر هفته افزایش یافته و امیدوار است که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را در هفته آینده متوقف کند.

سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB)، دومین سقوط بانکی بزرگ در تاریخ ایالات متحده، آسیب پذیری بانک ها را در برابر نرخ های به شدت بالاتر برجسته کرده است، در حالی که سقوط سهام Credit Suisse بر آشفتگی بازار جهانی افزوده است.

به گفته یک تحلیل گر: به احتمال زیاد طلا از طریق هرج و مرج خواهد درخشید زیرا سرمایه ‌گذاران موضعی محافظه‌ کارانه اتخاذ می‌کنند. دلار و بازارهای سهام در روز جمعه به کاهش خود ادامه دادند و این فلز امن را به سرمایه گذاری جذاب تری تبدیل کرد.

با این حال، طبق نظر اکثریت قوی اقتصاددانان شرکت‌ کننده در نظرسنجی رویترز که در مورد خطرات ناشی از نرخ پایانی خود اختلاف نظر داشتند، انتظار می‌رود که فدرال رزرو هفته آینده با وجود آشفتگی ‌های اخیر در بخش بانکی، نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست