افزایش قیمت طلا به دنبال ارزان شدن دلار

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

در روز جمعه طلا دچار افزایش قیمت شد و اولین افزایش هفتگی بعد از 5 سال را رقم زد . زیرا ارزان شدن دلار آمریکا و خزانه داری باعث کم شدن نگرانی ها در مورد افزایش بهره فدرال رزرو شد.

در دو هفته گذشته هر اونس طلا با افزایش 0.6 درصدی به قیمت 1846.66 دلار رسید که بالا ترین افزایش در طی این مدت است.و هر اونس طلای آمریکا در نیویورک با 0.7 درصد افزایش به 1853.70 دلار رسید.

بارت ملک رئیس استراتژی بازارهای کالاگفت : تا زمانی که یک کاتالیزور جدید پیدا شود احتمال اینکه طلا در محدوده 1.830 تا 1.850 ثابت بماند وجود دارد.

با شکل گیری دوباره تقاضا در چین و راه افتادن اقتصاد این کشور افراد برای حفظ سرمایه خود به خرید طلا روی آورده اند و در این بین دلر روند نزولی به خود گرفته است.

کریستوفر والر رئیس فدرال رزرو گفت  : داده های قوی اقتصادی می تواند با افزایش نرخ بهره شود و به محدوده 5.1 تا 5.4 درصد برسد همچنین رافائل بوستیک رئیس فدرال رزرو آتلانتا اظهار داشت که طرفدار افزایش آهسته و پیوسته است حرکت رو به جلو و توقف احتمالا در اواسط یا اواخر تابستان می باشد.

اکنون معامله ‌گران حداقل سه افزایش ۲۵ واحدی دیگر را در سال جاری قیمت ‌گذاری می‌کنند که تا سپتامبر به ۵.۴۳ درصد می‌ رسد.

به گفته کریگ ارلام یک تحلیل گر ارشد بازار : اگر سیاست پولی ایالات متحده تغییر کند ممکن است اگر حمایت از قیمت طلا در حدود 1780 تا 1800 دلار در طی چند هفته آینده شکسته و از بین برود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست