افزایش قیمت جهانی طلا به بالای 1900 دلار 

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش قیمت جهانی طلا به بالای 1900 دلار

قیمت طلا روز سه‌ شنبه در حدود بالاترین حد هشت ماهه خود در نوسان بود و در جلسات اخیر در محدوده محدودی قرار داشت زیرا سرمایه‌ گذاران منتظر سرنخ ‌های بیشتری از داده ‌های اقتصادی در هفته جاری بودند، با تمرکز ویژه بر هرگونه نشانه ‌ای از رکود.

حجم معاملات فلز زرد نیز به دلیل تعطیلات ایالات متحده در روز دوشنبه محدود شد، اگرچه دلار بهبود ملایمی را تجربه کرد.

بازارها منتظر قرائت های کلیدی تورم از ناحیه یورو و بریتانیا و همچنین داده های خرده فروشی و تولید صنعتی ایالات متحده هستند تا ارزیابی کنند که آیا بزرگترین اقتصادهای جهان به دلیل شرایط سخت پولی با کاهش بالقوه مواجه هستند یا خیر.

پس از آن که بانک مرکزی به طور غیر منتظره ای در جلسه دسامبر خود لحن جنگ طلبانه ای را به زبان آورد، جلسه سیاست گذاری بانک مرکزی ژاپن در روز چهارشنبه نیز در کانون توجه قرار گرفته است. این حرکت به شدت بر دلار تاثیر گذاشته و اندکی از قیمت کالاها حمایت کرده است.

هر اونس طلا با 0.2 درصد افزایش به 1918.14 دلار رسید، در حالی که معاملات آتی طلا تا ساعت 19:07 به وقت محلی (00:07 به وقت گرینویچ) با 0.1 درصد افزایش به 1920.95 دلار در هر اونس رسید. در حالی که چشم انداز کندی افزایش نرخ بهره ایالات متحده به طور قابل توجهی فلز زرد را در هفته های اخیر تقویت کرد، اکنون شاهد تجدید تقاضای پناهگاه امن در مواجهه با رکود بالقوه جهانی در سال جاری است.

در حالی که اثرات انقباض شدید پولی در سال 2022 احساس می شود، بازارها برای کاهش بالقوه در اقتصادهای بزرگ قرار می گیرند. صندوق بین المللی پول در اوایل این ماه نسبت به چنین سناریویی در سال 2023 هشدار داده بود.

انتظار می رود طلا از یک رکود بالقوه منتفع شود، زیرا به طور بالقوه فدرال رزرو را به توقف چرخه افزایش نرخ خود سوق می دهد. بانک مرکزی در سال 2022 یکی از تهاجمی ‌ترین اقدامات انقباضی خود را آغاز کرده بود که ارزش دلار را تقویت کرد و دارایی های بدون بازده مانند فلزات را تحت تأثیر قرار داد.

در میان فلزات صنعتی، قیمت مس در روز سه شنبه پس از کاهش شدید از بالاترین سطح هفت ماهه در جلسه قبل، اندکی افزایش یافت. فلز قرمز در ماه گذشته به دلیل چشم انداز بهبود تقاضا در وارد کننده اصلی چین، رشد قابل توجهی را به ثبت رساند.

اما در حالی که چین اخیرا بسیاری از اقدامات ضد COVID-19 خود را کاهش داده است، همچنین با افزایش شدید موارد COVID-19 مواجه است که در مورد زمان بهبود اقتصادی تردید هایی ایجاد کرده است. انتظار می‌رود داده ‌های تولید ناخالص داخلی که اواخر روز سه ‌شنبه منتشر می‌شود، این روند را بیشتر روشن کند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست