افزایش قیمت آهن‌آلات مستقیماً گریبان گیر قیمت مسکن شد

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش قیمت آهن‌آلات مستقیماً گریبانگیر قیمت مسکن شد

رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن عنوان نمودند: تاثیر افزایش قیمت کنونی آهن‌آلات بر صنعت ساختمان از دو جهت اهمیت دارد، اولی تاثیر مستقیم به دلیل کاربرد فولاد و آهن‌آلات در تمام بخش‌های ساختمان و دیگری تاثیر تورم موجود در کشور در اثر افزایش نرخ ارز است.

به نقل پایگاه خبری رامکو، قیمت‌ انواع محصولات فولادی در روزهای پایانی علاوه بر اینکه در بازار جهانی افزایش داشته، در بازار داخلی نیز روند صعودی را شاهد بوده است. این صعود قیمت به بازار داخلی کشور نیز تزریق گردیده است. که تداوم رشد قیمت‌های محصولات فولادی در بورس کالا و بازار داخل، سهم زیادی را در هزینه‌های تمام شده مسکن خواهد گذاشت. افزایش قیمت مصالح به‌ویژه قیمت تیرآهن، میلگرد و نبشی به ضرر متقاضیان مسکن در سال جدید خواهد بود و این افزایش‌ها فشار بیشتری بر روی این قشر ایجاد خواهد کرد.

محمود فاطمی عقدا، کارشناس ارشد صنعت ساختمان بیان نمود: بازار مسکن تحت تاثیر قیمت مصالح و دیگر مقاطع ساختمانی است، با عنایت به اینکه عموماً فولاد و سیمان جزو مصالح اصلی در ساختمان‌سازی محسوب می‌شوند هرگونه افزایش قیمت مربوط به آن‌ها، قیمت تمام شده مسکن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

همچنین ایشان افزود: “این تاثیر از دو جهت حائز اهمیت است، اولی تاثیر مستقیمی است که به دلیل کاربرد فولاد و آهن‌آلات در تمام بخش‌های ساختمان یعنی از پی تا سازه دارد که این افزایش قیمت آهن‌آلات در افزایش قیمت ساختمان‌های فولادی و ساختمان‌های بتنی تاثیر  می‌گذارد. تاثیر دیگر این افزایش با توجه به اصل تورم و شرایط اقتصادی کشور در اثر افزایش نرخ ارز است بدین ترتیب که افزایش قیمت این اقلام ساختمانی در آینده نزدیک طبیعی به نظر می‌رسد و مانند باقی کالا قطعاً رشد خود را نشان خواهد داد”.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست