افزایش صادرات نفت روسیه در نفتکش های غربی

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش صادرات نفت روسیه در نفتکش های غربی

در ماهی که گذشت، محموله های نفتی روسیه به قیمتی کم تر از سقف قیمتی G7 و اتحادیه اروپا روی نفتکش های بیمه شده غربی رفتند صادرات این محصول به طرز چشمگیری افزایش یافت. باز با این وجود در ابتدای هفته جاری کرملین فروشندگان نفت روسیه ، این کشور را از رعایت کردن موارد مرتبط به تعیین سقف قیمت در قراردادهای خود با خریداران را منع کرد. این ممنوعیت به دنبال گفته رئیس جمهور روسیه بود، ولادیمیر پوتین در ماه دسامبر فروش نفت و سوخت روسیه را به کشورهایی که سقف قیمت برای این کالاها را صادر کنند ممنوع کرد.

تولیدکنندگان نفت ملزم هستند اظهار نامه ای را  به ازای هر محموله فروخته شده به گمرک روسیه ارائه کنند که نشان دهد که از سقف قیمت استفاده نشده است. پس از آن گمرک روسیه به بررسی  قرارداد های صادرات نفت خام قدیمی و جدید می پردازد و گمرک مختار است که هر محموله ای را که فرمان پوتین را رد می کند، متوقف کند.

اتحادیه اروپا در حال حاضر در حال بحث  و گفت و گو در مورد سقف قیمت سوخت های روسیه است، پس از آنکه تحریم اتحادیه اروپا بر این سوخت ها در 5 فوریه اجرایی شد. این اتحادیه در حال بررسی پیشنهاد هایی برای تعیین یک سقف برای سوخت هایی است که با قیمتی بالاتر از نفت خام معامله می شوند، مانند گازوئیل، و سقف  قیمتی دیگری برای محصولات نفتی که با تخفیف نسبت به نفت خام معامله می شوند.

منبع: Oilprice

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست