افزایش صادرات نفت ایران به پالایشگاه های خصوصی چین

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش صادرات نفت ایران به پالایشگاه های خصوصی چین

به گزارش رامکو : پالایشگاه های خصوصی چین با افزایش رقابت برای عرضه از روسیه، نفت بیشتری از ایران خرید می کنند.

( اما لی – تحلیل گر یک شرکت اطلاعاتی ) گفت : واردات نفت خام و میعانات گازی چین از ایران در ماه مارس سال جاری میلادی روند افزایشی داشته و 20 درصد رشد کرده است و به 800 هزار بشکه در روز رسید که پیش بینی می شود این افزایش در ماه های آینده هم ادامه دار باشد.

در حالی که نفت ایران مدت هاست توسط ایالات متحده تحریم شده است، اما پالایشگاه های چین یک مصرف کننده قوی نفت ایران هستند.

( همایون فلکشاهی – تحلیلگر ارشد نفت خام در شرکت داده، تجزیه و تحلیل Kpler، گفت : قبلا بیشتر نفت ایران به پالایشگاه های دولتی صادر می شد، اما پالایشگاه خصوصی در حال حاضر نمایشگاه را اجرا می کنند

( ابراهیم رئیسی – رئیس جمهوری ایران ) گفت : بخش نفت و گاز در سال تقویمی گذشته روند افزایشی داشته و رشد ۹ درصدی را تجربه کرده است.

( جواد اوجی – وزیر نفت ) گفت : صادرات نفت در ایران در سال گذشته نسبت به دو سال 1399 – 1400 روند افزایشی داشته و به 83 میلیون بشکه رسیده است و به نظر می رسد با این روند در سال جاری صادرات نفت رکورد بزند.

به گفته اوجی : با وجود تحریم های اعمال شده توسط ایالات متحده علیه ایران با استعانت از خداوند و سعی همکاران، صادرات نفت کشور در دو سال اخیر افزایش داشته و توانستیم در صنعت نفت و گاز کشور، صادرات نفت خام و میعانات گازی پیشرفته خوبی داشته باشیم و صادرات را افزایش دهیم.

علیرغم تاثیرات منفی تحریم های آمریکا، ایران در چند ماه گذشته تولید و صادرات نفت خود را افزایش داده است.

رئیس جمهور در سخنان آبان ماه 2022 با اشاره به شکست سیاست فشار حداکثری دشمن، گفت: صادرات نفت کشور به سطح قبل از تحریم رسیده است.

در ماه ژانویه، اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) در گزارشی میانگین تولید نفت ایران در سال 2022 را 2.54 میلیون بشکه در روز اعلام کرد که 140 هزار بشکه در روز بیشتر از سال قبل است و تولید نفت ایران در سال 2021 حدود 2.4 میلیون بشکه در روز بود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست