افزایش صادرات غیر نفتی به 52 میلیارد دلار تا اواخر ماه مارس

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش صادرات غیر نفتی به 52 میلیارد دلار تا اواخر ماه مارس

پیش بینی های رئیس سازمان توسعه و تجارت گویای این مهم است که افزایش صادرات غیر نفتی ایران تا اواخر ماه مارس به 52 میلیارد دلار می رسد.

همچنین ایشان تاکید کردند که : توسعه کشورمان در ماه های اخیر دستخوش اتفاقات مثبتی بوده که تاثیر برخی از این اتفاقات مشخص شده است و تاثیر برخی دیگر در سال های آتی نمایانگر می شود.

هم چنین رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: ارزش صادرات غیرنفتی ایران در 10 ماهه اول سال جاری میلادی روند افزایشی داشته حدود  17.66 درصد افزایش یافت. ایران در 10 ماهه گذشته حدود 103 میلیون تن کالای غیرنفتی به ارزش 45.3 میلیارد دلار صادر کرده که از نظر وزنی نیز 2.93 درصد افزایش داشته است که گاز طبیعی مایع عمده ترین محصول صادراتی بوده و 15.4 درصد از ارزش کل صادرات را به خود اختصاص داده است.

بیشتر صادرات کشورمان به مقصد چین، عراق، ترکیه، امارات متحده عربی و هند بوده و رشدی 14.31 درصدی قیمت را تجربه کرده و هر تن کالای صادراتی با قیمت 440 دلار خرید و فروش شده است.

ایران نسبت به سال قبل  41 درصد معادل14 میلیارد دلار پیشرفت در زمینه صادرات داشته (1400، 122 میلیون تن کالای غیرنفتی به ارزش 48 میلیارد دلار میزان صاتدرات سال قبل)

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست