افزایش ذخایر نفت خام با تعطیلی پالایشگاه ها

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش ذخایر نفت خام با تعطیلی پالایشگاه ها

داده‌ های موسسه نفت آمریکا (API) در روز چهارشنبه نشان داد، پس از اینکه هفته گذشته یک میلیون بشکه در روز ظرفیت پالایشی ایالات متحده خارج شد، ذخایر نفت خام 3.298 میلیون بشکه افزایش یافت.

بر اساس داده های API، ذخایر نفت خام ایالات متحده در سال 2022 تنها 13 میلیون بشکه افزایش یافته است، در حالی که نفت خام ذخیره شده در ذخایر استراتژیک نفت این کشور تا کنون نزدیک به 17 برابر این رقم در سال جاری یعنی 221 میلیون بشکه کاهش یافته است. داده های SPR اکنون دارای کمترین مقدار نفت خام از اوایل دسامبر 1983 است.

افزایش ذخایر نفت خام تجاری در حالی صورت می ‌گیرد که وزارت انرژی در هفته منتهی به 30 دسامبر 2.7 میلیون بشکه از ذخایر نفت استراتژیک آزاد کرد و SPR تنها با 372.4 میلیون بشکه باقی ماند.

قیمت ‌های WTI در روز چهارشنبه دوباره کاهش یافت زیرا صندوق بین‌المللی پول از کند شدن اقتصاد در ایالات متحده، اروپا و چین صحبت می ‌کرد و چین سهمیه ‌های صادراتی خود را برای سوخت پالایش‌ شده افزایش داد، نشانه ‌ای از اینکه بزرگترین وارد کننده نفت جهان می‌تواند انتظار ضعیف بودن تقاضای داخلی را داشته باشد.

در ساعت 4:04 بعد از ظهر EST، WTI با 3.90 دلار (-5.07 درصد) کاهش در روز به 73.03 دلار در هر بشکه معامله شد. این کاهش هفتگی تقریباً 4.50 دلار در هر بشکه است. نفت خام برنت با کاهش 4.21 دلاری (-5.13 درصدی) در روز به 77.89 دلار رسید که کاهش هفتگی تقریباً 4.50 دلار در هر بشکه را نشان می دهد.

تولید نفت خام ایالات متحده در هفته آخر به 12 میلیون بشکه در روز کاهش یافت و مجموع افزایش تولید در سال 2022 را به 300000 بشکه در روز رساند و 1.1 میلیون بشکه در روز کمتر از اوج تولید در مارس 2020 بود.

نویسنده: مریم اسلامی

منبع: Oilprice

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست