افزایش تولید ماهانه نفت ایران به 20 هزار بشکه در روز می رسد

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش تولید ماهانه نفت ایران به 20 هزار بشکه در روز می رسد

بر اساس اطلاعیه آژانس بین المللی انرژی – IEA : تولید نفت ایران روند افزایشی داشته و در ماه فوریه سال جاری نسبت به ماه ژانویه حدود 20 هزار بشکه در روز بیشتر شده است، طبق داده هایی که این آژانس منتشر کرده است ایران در ماه فوریه 2.65 میلیون بشکه در روز نفت تولید می کرد که این رقم در ماه ژانویه 2.63 میلیون بشکه در روز بود است.

به گفته ( جواد اوجی – وزیر نفت ) در نشستی در دو هفته پیش : که ایران در سال جاری در بحث صادرات رکورد جدیدی را ثبت خواهد کرد. همچنین گفت : صادرات نفت در سال گذشته در مقایسه با سال های 1400 و 1399 روند افزایشی داشته و 190 میلیون بشکه بیشتر صادر شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه صادرات نفت اکنون به بالاترین رقم در دو سال اخیر رسیده است گفت : با وجود تحریم های اعمال شده در دولت سیزدهم توسط ایالات متحده علیه ایران با استعانت از خداوند و سعی همکاران، صادرات نفت کشور در دو سال اخیر افزایش داشته و توانستیم در صنعت نفت و گاز کشور، صادرات نفت خام و میعانات گازی پیشرفته خوبی داشته باشیم و صادرات را افزایش دهیم.

ایران در چند ماه گذشته، علی رغم تاثیرات منفی تحریم ها تولید و صادرات نفت خود را افزایش داده است.

اوجی در نشستی در بهمن ماه سال قبل گفته بود که درآمد کشور از صادرات نفت، میعانات گازی و فرآورده های نفتی نسبت به سال 1400 روند صعودی داشته و حدود 40 درصد افزایش داشته است.

در آبان ماه سال گذشته در نشستی ( ابراهیم رئیسی – رئیس جمهوری ایران ) گفت : که با وجود همه تحریم ها و مشکلات صادرات نفت کشور به سطح قبل از تحریم رسیده است.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی IEA میانگین تولید نفت ایران در سال 2022 2.54 میلیون بشه در روز بود که این رقم در سال 2021 2.4 میلیون بشکه بوده است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست