افزایش ارزش دلار دردسرجدیدی برای سرمایه گذاران

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

افزایش ارزش دلار دردسرجدیدی برای سرمایه گذاران

افزایش ارزش دلار نگرانی جدیدیست که گریبان گیر سرمایه گذارانی شده است که در بازار های مالی جهانی فعالیت دارند.

دلار از پایین ترین قیمتی که داشته است 4 درصد افزایش داشته است. و در برابر سبدی از سایر ارزهای اصلی نزدیک به بالاترین سطح هفت هفته ای خود قرار گرفته است که ناشی از شرط بندی هایی است که فدرال رزرو برای افزایش نرخ های بالاتر از آنچه بسیاری از سرمایه گذاران قبلاً برای کاهش تورم پیش بینی کرده بودند، نیاز دارد.

دلار حدود 8 درصد کمتر از بالاترین سطح بیست ساله ای است که در سال گذشته به آن دست یافت. با این حال، بازگشت آن، همراه با افزایش بازدهی خزانه‌داری، دورنمای طیفی از معاملات را پیچیده کرده که با کاهش ارزش دلار در نیمه دوم سال 2022 رونق گرفتند.

لورن گودوین، اقتصاددان و استراتژیست پرتفوی در نیویورک لایف اینوستمنتز، می‌گوید: قوی‌تر شدن دلار برای دارایی‌های ریسکی مشکل ایجاد می‌کند.

به دلیل نقش مرکزی دلار در سیستم مالی جهانی، نوسانات آن بازتاب گسترده ای دارد.

بانک تسویه بین المللی در گزارشی در ماه نوامبر اعلام کرد که دلار قوی تر شرایط مالی جهانی را سخت تر می کند و در عین حال اشتها برای ریسک پذیری را کاهش می دهد و تجارت جهانی را تضعیف می کند. این امر همچنین کار را برای کشورهایی که به ارز ایالات متحده وام گرفته اند برای پرداخت بدهی خود دشوارتر می کند، مشکلی که اغلب توسط اقتصادهای بازارهای نوظهور به شدت احساس می شود.

اریک لو، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در شرکت مدیریت ثروت و سرمایه‌گذاری Bailard، می‌گوید: «باد پشت ارزهای خارجی از سوی فدرال‌رزرو فدرال معمولاً از روی میز خارج شده است».

برای ایالات متحده، قدرت دلار باعث می‌شود صادرات کمتر رقابتی شود و در عین حال بر ضرر شرکت‌های چند ملیتی تأثیر بگذارد، زیرا تبدیل درآمدهای خارجی به ارز خود را برای آنها گران تر می‌کند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست