ارزیابی و آنالیز قیمت میلگرد در سال جاری  

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

ارزیابی و آنالیز قیمت میلگرد در سال جاری

در بازار مصالح ساختمانی، قیمت میلگرد به دلیل افزایش تقاضای خارجی و بالا رفتن قیمت دلار افزایش می یابد و قیمت سیمان با رشد تولید در روزهای گرم روند کاهشی خواهد داشت.

به نقل از خبر گزاری رامکو؛ قیمت میلگرد و سیمان ثبات را تجربه کرده است و نوسان قیمتی چشمگیری نداشته است.

امروز 14 فروردین، میلگرد با همان قیمت ‌های واپسین روزهای اسفند خرید و فروش می گردد. سیمان  نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود؛ و کاهش قیمت آن در روزهای آینده محتمل است.

همان طور که تجربه کردیم؛ فروش میلگرد سال 1401 را با سیر کاهشی قیمت رو به رو شد. این روند کاهشی متأثر از افت نرخ دلار و ریزش آن از 60 هزار به 43 هزار تومان بود. علی الحال کاهش قیمت میلگرد در سال 1402 ادامه نخواهد داشت؛ زیرا شاخص مهم و صد البته تاثیرگذار بر قیمت میلگرد که همان دلار می باشد رو به افزایش خواهد رفت.

عامل دیگری که می‌تواند بر قیمت میلگرد تاثیرگذار باشد، افزایش صادرات میلگرد ناشی از رشد تقاضای خارجی است. که این افزایش تقاضا برای میلگرد ایران، منتج از کاهش عرضه ترکیه می باشد. که به دلیل خسارت‌ های ناشی از زلزله،  تولید این کالا در ترکیه با روند کاهشی رو به رو شده است. حال این فرصت برای ایران به وجود آمده است. و تقاضا برای این محصول به سمت کشورهایی مانند ایران و چین کشانده شده و می تواند منجر به افزایش قیمت میلگرد در داخل این کشورها شود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست