اخطار چین به تاجران سنگ آهن : پس از بالا بردن قیمت، احتکار را متوقف کنند

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

اخطار چین به تاجران سنگ آهن : پس از بالا بردن قیمت، احتکار را متوقف کنند

چین اقدامات جدیدی را  برای جلوگیری از احتکار سنگ آهن و افزایش قیمت مواد کلیدی فولاد سازی در تلاش است انجام دهد. مقامات پکن از شرکت های تجاری که سنگ آهن را در حجم زیادی در بنادر ذخیره می کنند تا به قیمت بالاتری بفروشند، درخواست کرد تا مقداری از مواد خود را بفروشند همچنین آن ها در حال بررسی افزایش هزینه های ذخیره سازی بندر برای محموله های بزرگ هستند که احتکار متوقف شود.

این اقدامات نشان ‌دهنده آخرین تلاش ‌های چین برای جلوگیری از تورم کالاهای جدید است، زیرا اقتصاد به محدودیت ‌های کاهش توسعه کووید که در پایان سال گذشته کنار گذاشته بود، باز می ‌گردد. پکن مدت‌ هاست که به دنبال راه حلی برای به دست آوردن نفوذ بیشتر در سنگ آهن بوده است، جایی که به شدت به واردات اندک از شرکت ‌های معدنی جهانی وابسته است.

قیمت سنگ آهن روند صعودی داشت و در سنگاپور با 0.6 درصد افزایش به 128.35 دلار در هر تن معامله شد. افزایش بیش از 50 درصدی قیمت سنگ‌ آهن از اکتبر تاکنون باعث شده تا بورس کالای دالیان هشداری برای ریسک ایجاد کند و برای مقابله با سفته‌ بازی، سقفی برای قراردادهای آتی تعیین کند.

هفته گذشته،  برای محدود کردن افزایش های بیش از حد و سریع و بررسی قیمت ها، کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی (  NDRC) ، برنامه‌ ریز ارشد اقتصادی جلساتی را با کارشناسان برگزار کردند که این موضوع حل و فصل شود و این هفته هم مذاکرات با شرکت های مختلف در مورد کنترل قیمت سنگ آهن ادامه دارد.

کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی ( NDRC ) نقش کلیدی در نظارت بر قیمت ها بازارها از زغال سنگ گرفته تا سویا و همچنین سنگ آهن  را بر عهده گرفته است. در ماه ژانویه، گروهی از بازرگانان را احضار کرد و از آنها خواست تا جزئیات کسب و کار خود را پس از افزایش قیمت مواد فولاد سازی ارائه کنند.

علیرغم اقدامات و هشدارهای اخیر، قیمت سنگ آهن پس از افزایش تولید فولاد چین در بحبوحه فعالیت ‌های تولیدی، به روند افزایشی داشته و بالاترین حد خود در هشت ماه گذشته رسیده است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست