احتمال افزایش صعودی قیمت طلا به بالای 1900 دلار با کندتر شدن نرخ بهره فدرال رزرو

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

احتمال افزایش صعودی قیمت طلا به بالای 1900 دلار با کندتر شدن نرخ بهره فدرال رزرو

قیمت طلا در روز جمعه به بالاترین حد خود در هشت ماه اخیر رسید و از سطح کلیدی 1900 دلار گذشت، زیرا کاهش تورم آمریکا امیدها را برای افزایش آهسته‌ تر نرخ بهره از سوی فدرال رزرو افزایش داد.

هر اونس طلا تا ساعت 12:20 بعد از ظهر با 0.9 درصد افزایش به 1914.42 دلار رسید. ، بالاترین قیمت از آوریل 2022. قیمت طلای آمریکا نیز با 0.9 درصد افزایش به 1916.20 دلار در هر اونس رسید.

در همین حال، دلار آمریکا پس از گزارش تورم، جایگاه خود را از دست داد و به سمت بدترین هفته خود در بیش از یک ماه گذشته پیش رفت و باعث شد طلا برای سایر دارندگان ارز ارزان ‌تر شود.

داده های روز پنجشنبه نشان داد که قیمت های مصرف کننده ایالات متحده برای اولین بار در بیش از 2-1/2 سال در دسامبر کاهش یافت.

(فیلیپ استریبل استراتژیست ارشد بازار در شیکاگو)، به رویترز توضیح داد: «از نظر تاکتیکی، ( طلا ) و بسیاری از بازارها از افزایش شدید روز گذشته شاخص خماری دارند.

پس از انتشار داده ها، سیاست گذاران فدرال رزرو از ادامه روند کاهشی تورم در دسامبر ابراز آرامش کردند و راه را برای کاهش احتمالی یک چهارم واحد افزایش نرخ بهره در نشست بعدی سیاست خود در فوریه هموار کرد.

تحلیلگران در یادداشتی می ‌گویند : «ما معتقدیم که بازار ( طلا ) در ابتدا نفس می‌ کشد تا مشخص شود که پیش‌ بینی چه کسی از مسیر آینده سیاست پولی ایالات متحده دقیق ‌تر است – بازار یا فدرال رزرو.

نویسنده: مریم اسلامی

منبع: Mining

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست